Mortus pijan odbio alkotest pa izvrijeđao policajce, dobio 'paprenu' novčanu kaznu
Foto: Ilustracija/Pixsell
Na općinskom sudu u Novom Zagrebu 43-godišnji vozač kažnjen je novčanom kaznom od 3.210 eura i dvomjesečnom zabranom upravljanja vozilom B kategorije zbog niza prekršaja koje je počinio tijekom prometne kontrole u Donjoj Bistri, izvijestila je zagrebačka policija.
Incident se dogodio u subotu, 20. rujna, oko 1:45 sati, kada su policijski službenici zaustavili 43-godišnjaka koji je u Bistranskoj ulici upravljao osobnim automobilom zagrebačkih registracija bez korištenja sigurnosnog pojasa.
Prema policijskom izvješću, vozač je odmah po zaustavljanju kroz prozor automobila počeo vrijeđati policajce raznim pogrdnim riječima. Tijekom daljnjeg postupanja odbio im je dati na uvid vozačku i prometnu dozvolu te osobnu iskaznicu, nastavljajući s uvredama i omalovažavanjem.
Policajci su uočili da je muškarac pod vidnim utjecajem alkohola, što se očitovalo nerazgovjetnim govorom. Unatoč tome, odbio je testiranje na prisutnost alkohola i droga u organizmu, kao i odlazak na liječnički pregled radi analize krvi i urina.
Zbog navedenih prekršaja, vozač je uhićen i priveden u službene prostorije. Smješten je u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, nakon čega je izveden pred suca Općinskog suda u Novom Zagrebu.
Policija je u optužnom prijedlogu tražila kaznu od 2.230 eura i zabranu upravljanja vozilom u trajanju od tri mjeseca. Međutim, sud je donio strožu presudu, proglasivši ga krivim i odredivši mu novčanu kaznu od 3.210 eura te zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od dva mjeseca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Napitak koji čisti debelo crijevo kao metlom: Izbacuje otrove iz jetre i bubrega, liječnici kažu da je bolji i od probiotika
Na naše tržište stiglo iz Mađarske: U popularnom voću otkrivena tvar jako štetna za zdravlje djece
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba ozlijeđena, cesta zatvorena za sav promet
[FOTO] Vandali u Zaboku napravili veliku štetu: 'Policija je obavještena'
ŠOK ZA PUŠAČE! Sprema se najveći obračun s cigaretama ikad!
UPALJENI ALARMI: Stiže velika promjena vremena, najavljena grmljavina i snijeg!
Od sutra velika akcija policije u cijeloj zemlji: Evo koga će posebno kontrolirati
Upravo je završila utakmica u Mariji Bistrici. Presudio je jedan gol
OPREZ! Lidl povlači prehrambeni proizvod: 'Kod nekih može izazvati alergijsku reakciju'
U školi nađen popis imena s naznakom 'Probosti': 'Učenica maltretira našu djecu'
Šok prozračivanje je prošlost. I-Vent rekuperacija donosi: stalno svjež zrak, zatvoreni prozori, maksimalna ušteda. Besplatna montaža i 7 godina garancija!
Najbolji dan za shopping: West Shopping Utorak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
