Jučer čak dva uhićenja u Zagorju. Policija danas objavila detalje
Jučer, 10. svibnja 2025. godine oko 16 sati tijekom nadzora prometa policijski službenici su u Špičkovini zaustavili 61-godišnjeg vozača osobnog vozila.
Nadzorom vozača utvrđeno je kako je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 2,01 promila, dok je daljnjim nadzorom utvrđeno i kako je riječ o recidivistu koji je već pravomoćno kažnjavan za istovrsni prekršaj.
Policijski službenici su uhitili 61-godišnjeg hrvatskog državljanina, doveden je u službene prostorije policije te je protiv njega podnijet optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz čl. 199., Zakona o sigurnosti prometa na cestama, vožnje pod utjecajem alkohola s predloženom novčanom kaznom od 1300 eura i zabranom upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od šest mjeseci.
Danas, 11. svibnja, oko 10 sati vozač je doveden na Općinski sud s optužnim prijedlogom gdje mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju od šest mjeseci i kazna zatvora u trajanju od 30 dana, uvjetno na jednu godinu, piše policija.
Također, jučer, 10. svibnja 2025. godine, oko 12 sati, policijski službenici su prilikom nadzora prometa u Tkalcima zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 49-godišnji hrvatski državljanin.
Nadzorom vozila i vozača utvrđeno je kako je 49-godišnjak recidivist prometnih prekršaja, a alkotestiranjem vozača je utvrđeno kako je osobnim (kombi) automobilom upravljao pod utjecajem alkohola od 2,47 promila.
Vozač je uhićen i protiv vozača je podnijet optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz članka 199., Zakona o sigurnosti prometa na cestama s predloženom kaznom zatvora u trajanju od 60 dana i zabranom upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od šest mjeseci.
49-godišnjak je danas, 11. svibnja 2025. godine, oko 09 sati zbog počinjenog prekršaja iz čl. 199., Zakona o sigurnosti prometa na cestama doveden na sud, gdje mu je gdje mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju od šest mjeseci i novčana kazna od 1 500 eura.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kako napraviti vatreno crvene pisanice? Potrebne su vam samo 2 namirnice iz kuhinje!
Direktorica zagorske tvrtke napravila štetu od 425 tisuća €, na sebe potrošila više 325.000 €
Amerikanac iz Zagorja objavio potresne vijesti: 'Sve je izgorjelo u požaru'
Nevrijeme u Zagorju nosi i krovove. Stručne službe na terenu
Zbog nevremena odgođena nastava u tri zagorske škole
Nastavlja se 1. ŽNL, starta proljetni dio 2. ŽNL
Prognostičar objavio do kad će trajati olujna kiša i jak vjetar u Zagorju
Sve zagorske vatrogasne snage na terenu: Zbog oluje stiglo više od 100 poziva građana
I danas radovi u Zagorju: Evo gdje uskoro nestaje struje
Što je obnova prirode?
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
