Prethodni članak
Sljedeći članak

Jedan Zagorjem vozio 102 km/h umjesto 50, drugi s 2,05 promila – obojici izrečene visoke kazne


Foto: PIXSELL/Ilustracija 

U subotu, oko 14,30 sati u Lupinjaku, policijski službenici su tijekom nadzora prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 26-godišnji državljanin R. Slovenije, izvijestili su iz Policijske uprave krapinsko-zagorske.

Policija ističe da je nadzorom utvrđeno kako je vozač upravljao vozilom brzinom od 102 km/h na dijelu ceste gdje je prometnim znakom ograničena brzina na 50 km/h.

- Zbog počinjenog prekršaja iz članka 53. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, prekoračenja brzine, vozaču je uručen prekršajni nalog s novčanom kaznom u iznosu od 1300 eura te zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije na području Republike Hrvatske u trajanju od tri mjeseca - navodi policija. 

Isto tako, policijski službenici su u subotu u Krapini, oko 21 sat, tijekom nadzora prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 22-godišnji hrvatski državljanin.

Prema navodima policije, alkotestiranjem je utvrđeno kako je 22-godišnjak upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 2,05 promila. Budući da je vozač iskazivao namjeru daljnjeg upravljanja vozilom, smješten je u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva - alkohola, sukladno članku 137. Prekršajnog zakona.

- Zbog počinjenog prekršaja iz članka 199. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, vožnje pod utjecajem alkohola, protiv 22-godišnjaka podnijet je optužni prijedlog s predloženom novčanom kaznom u iznosu od 1500 eura ili 60 dana zatvora te zaštitnom mjerom zabrane upravljanja vozilima „B“ kategorije u trajanju od tri mjeseca - poručuje policija. 

Još članaka iz "Crna kronika"

Facebook