Ivek pio kod prijatelja u klijeti. Prijatelj se napio i zaspao, Ivek mu ukrao 1.900 eura keša
VIJESTI IZ HRVATSKE
Foto: Zagorje.com/Ilustracija (Nije u vezi s navedenim događajem)
Portal e-Podravina izvijestio je o nesvakidašnjim detaljima optužnice kojom je 21-godišnji Ivek optužen za dvije krađe.
Doduše, Ivek je i sam priznao sve što mu se stavlja na teret. - Ne znam što mi je bilo i zašto sam to učinio - branio se pred istražiteljima.
Prema optužnici, on je sredinom kolovoza ove godine u noćnim satima u klijeti na đurđevačkom području iskoristio to što je njegov prijatelj spavao. Iz džepa majice uzeo je i zadržao za sebe kuvertu u kojoj je bilo 1900 eura u različitim apoenima. Zbog toga, ali i još jednog slučaja protiv njega su digli optužnicu.
– Potkraj srpnja ove godine, oko 19.30 sati, u Đurđevcu, iz novčanika otključanog golfa uzeo je 250 eura – navodi državno odvjetništvo za Iveka koji im je od ranije poznat po otuđenju tuđe stvari, ali i oštećenju.
– Ne znam što sam s krađom novca htio postići, već ujutro sam požalio. Zato sam i odlučio doći u policijsku postaju i vratiti kuvertu s novcima. Zapravo samo 1470 eura, jer sam ostatak novca u međuvremenu potrošio – kazao je Ivek kojemu to prelazi u naviku, a koji se u klijeti zatekao na fešti pa je iskoristio što su svi “pod gasom” spavali.
Potom je u detalje opisao kako je ukrao novac od poznanika, iz njegova novčanika u autu. Bili su u društvu, hodali po kafićima, a taj ga je poznanik pritom i častio. U jednom je trenu izašao iz auta te bacio novčanik na suvozačevo sjedalo.
– Bio sam pod utjecajem alkohola te uzeo novac iz novčanika i novčanik vratio nazad u središnji pretinac u autu. Nakon toga otišli smo kod mene pa stali ispred dućana i ja sam tamo počastio sve ljude koji su bili ispred dućana, naravno potrošivši sav novac koji sam prethodno uzeo iz novčanika – rekao je Ivek i dodao kako je oštećenom preko poruka obećao vratiti novac no kad je trebalo nije imao.
Inače, njegov prijatelj iz klijeti veću količinu novca čuvao je kako bi kupio auto. Odvjetništvo traži da ga se kazni s deset mjeseci zatvora, ali da se svaki dan zamjeni za rad za opće dobro. Morao bi tako, proglase li ga krivim, odraditi čak 600 sati ili 75 radnih dana, piše e-Podravina.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Evo do koje brzine prometne kamere na hrvatskim cestama pouzdano bilježe prekršaje
ZAGORJE: Automobil sletio s ceste, vozač na mjestu preminuo
Povlačenje proizvoda: Ako ste ga kupili, odmah ga prestanite koristiti
Stiže nam naglo zatopljenje: Temperature će rasti za petnaestak stupnjeva
Detalji tragedije u Zagorju: Vozač (66) autom udario u betonsku cijev mosta, nije mu bilo spasa
STRAŠNO: U kući pronađeno dvoje mrtvih! Policija je na terenu
Stigla nova vremenska prognoza: Na Staru godinu čeka nas 'debeli' minus
Foto s mjesta tragedije u Zagorju: Vozač poginuo, na teren stigli vatrogasci, Hitna i policija
Snažna eksplozija šokirala Zagrepčane: 'Digla se vatrena gljiva, mislila sam da se srušio Vjesnik'
Predsjednik ponovno dr.sc. Vedran Klaužer
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
