Dječaka kraj ceste udario auto, susjedi: Slutili smo da bi se tako nešto moglo dogoditi
U nesreći koja se jučer dogodila u Pustakovcu, naselju na području Općine Koprivnički Ivanec, kao što smo već izvijestili, ozlijeđeno je petogodišnje dijete. Trenutak dječje zaigranosti bio je dovoljan da se dogodi nesreća.
Naime, dijete se ispred svoje kuće igralo uz samu cestu te ga je u jednom trenutku udario auto koji je prolazio tim dijelom Pustakovca. Prema neslužbenim informacijama, petogodišnjaku je slomljena ključna kost i imao je potres mozga, a njegovo stanje je stabilno, piše ePodravina.
– Dijete se neoprezno igralo uz kolnik te je došlo do kontakta s osobnim automobilom koprivničke registarske oznake kojim je upravljao 53-godišnji vozač. Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje i dostavit će izvješće nadležnom zavodu za socijalni rad – navode u županijskoj Policijskoj upravi.
Od mještana Pustakovca doznaje se kako se obitelj stradalog dječaka prije dva mjeseca doselila u njihovo naselje.
– Imaju troje djece i često su se taj dječak i njegovi sestra i brat znali igrati uz cestu. Iako Pustakovec nije prometan, uvijek postoji opasnost od ovakvih nesreća, pogotovo kad padne mrak jer je vozačima na tom dijelu ceste teško uočiti malu djecu, a i oni koji nisu iz našeg naselja nisu upoznati da se mališani znaju tu zaigrati. Slutili smo da bi se tako nešto moglo dogoditi jer djeca nisu svjesna opasnosti – pričaju Pustakovčani.
Sreća u nesreći je da je u blizini zavoj pa većina vozača na tom dijelu poštuje ograničenja brzine. Da je vozač jurio, kažu Pustakovčani, nesreća bi imala tragične posljedice.
– On je ostao u šoku kad je vidio što se dogodilo jer mu ni u primisli nije moglo biti da se dijete igra jednim dijelom na cesti. Nadamo se da će se naš mali susjed brzo oporaviti od ozljeda te da će djeca koja žive u tom dijelu naselja odasd izbjegavati igru uz samu cestu, pogotovo u večernjim satima kad je zbog mraka smanjena vidljivost – kažu Pustovčani.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
