Dijete teško ozlijeđeno u eksploziji petarde, prevezeno u bolnicu
Policija je uputila upozorenja i savjete
U subotu oko 17.45 sati u Vrapčanskoj ulici u Susedgradu, na otvorenom prostoru, maloljetnik je najvjerojatnije pronašao odbačeno neaktivirano pirotehničko sredstvo koje je zatim aktivirao upaljačem pri čemu je, uslijed aktivacije, teško ozlijeđen, izvijestila je PU zagrebačka.
Liječnička pomoć pružena mu je u Klinici za dječje bolesti Zagreb nakon čega je prevezen u Kliničku bolnicu sestara milosrdnica gdje je zadržan na liječenju.
-Ovim putem koristimo priliku naglasiti da je nekorištenje pirotehnike i ostalih ubojitih sredstava najbolja prevencija ozljeda i drugih neželjenih posljedica, a obilježavanje i proslava blagdana moguća je na svečaniji, dostojanstveniji i mirniji način.
ozivamo roditelje i druge osobe da ne kupuju djeci pirotehnička sredstava koja nisu primjerena njihovu uzrastu te da ih upozore na opasnosti do kojih može dovesti njihova uporaba.
Pirotehnička sredstva nisu igračke i njihovo korištenje može dovesti do teških ozljeda pa čak i do doživotnog poremećaja funkcije pojedinih dijelova tijela kao i njihova gubitka.
Zaključno, podsjećamo i savjetujemo:
-suzdržite se od uporabe pirotehničkih sredstava
-ako ipak koristite pirotehniku, obavezno pročitajte upute proizvođača za sigurno rukovanje i pridržavajte ih se
-ne bacajte pirotehnička sredstva ispod ili na vozila, na balkone ili ispod stakla
-ne koristite pirotehnička sredstva pod utjecajem alkohola
-ne bacajte pirotehnička sredstva u zonama gdje se nalaze kućni ljubimci i druge životinje
-ne pokušavajte ponovno aktivirati pirotehničko sredstvo koje je zatajilo” - poručuje policija.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tužna vijest: preminuo ugledni novinar Zagorskog lista i portala Zagorje.com
Velika tuga u obitelji naše slavne glumice: Umro joj otac Ivan
U stravičnoj nesreći poginuo maloljetnik
Vlak naletio na auto, jedna osoba ozlijeđena: Vozač nije pazio…
Baby boom u maloj zagorskoj općini: Ove godine rođena već 21 beba, otvara se i novi područni vrtić!
[FOTO] Postavljen i blagoslovljen klopotec u Mihovljanu
HEP objavio: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
Vrijedna donacija tvrtke ZMH Horvat: Bolnica dobiva četiri nova hidraulična transportna kolica
Zlatarski zvuci na Ohridskome jezeru
Pijan sjeo za volan: Policija mu izmjerila više od 2 promila
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
