Carina zaplijenila 21,5 litara krivotvorenog deterdženta!
Carinski službenici Službe za mobilne jedinice Osijek zaplijenili su ukupno 21.600 litara krivotvorenih deterdženata i omekšivača, objavila je Carinska uprava.
Zapljena je rezultat redovnih mjera carinskog nadzora koje se provode u unutrašnjosti carinskog područja.
Sporna roba otkrivena je u teretnom vozilu hrvatskih registarskih oznaka, kojim je upravljao državljanin Republike Hrvatske. Vozilo je prevozilo velike količine deterdženata i omekšivača za koje je postojala sumnja da su proizvedeni protivno propisima o zaštiti žiga.
Zbog sumnje u povredu prava intelektualnog vlasništva o slučaju je obaviješten zastupnik nositelja prava, koji je potvrdio kako se radi o neovlaštenom korištenju žiga, odnosno proizvodima s lažnim zaštitnim znakovima poznatog brenda ili znakovima sličnog izgleda.
Carinska uprava navodi da postoji osnovana sumnja na kazneno djelo povreda žiga, definirano člankom 288., stavkom 1. Kaznenog zakona, zbog čega će biti podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
Roba, u količini od 21.600 litara, procijenjena je na oko 94.000 eura i trajno je oduzeta.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
FOTO: Uspješno održana vježba civilne zaštite Općine Sveti Križ Začretje
Novac stiže za gotovo 20.000 Hrvata: Objavljeno kada kreće isplata
Bogat trkački vikend i na dva kotača
Matija Kelava slavio na odličnoj utrci na Vučaku
Vakula otkrio detalje o svibanjskim ekstremima: Ovo je prava rijetkost, evo što slijedi!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
