BURAN VIKEND NA CESTAMA: Jedan pretjecao i završio na traumatologiji, drugi vozio po nogostupu i sletio na oranicu
Oba vozača podvrgnuta su alkotestu
Protekli vikend bo je buran na zagorskim cestama. U prometnoj nesreći u Oroslavju u subotu, oko 19,50 sati jedna je osoba zadobila teške tjelesne ozljede. Kako javlja zagorska policija, 29-godišnji muškara upravljajući osobnim vozilom obavljao je pretjecanje vozila ispred sebe, a da se prethodno nije uvjerio da tom radnjom ne ugrožava druge sudionike u prometu, te dali karakteristike ceste i postojeće okolnosti na cesti i u prometu dopuštaju sigurno izvođenje te radnje.
Prilikom pretjecanja je kotačima zahvatio rub nogostupa, sletio u jarak, udario u metalnu ogradu i potom u betonski stup gdje se i zaustavio. Prevezen je u Opću bolnicu Zabok gdje mu je pružena liječnička pomoć, nakon čega je prevezen u Kliniku za traumatologiju u Zagreb gdje je zadržan na daljnjem liječenju. Vozač osobnog vozila, 29-godišnjak je alkotestiran i utvrđena mu je koncentracija alkohola u organizmu od 1,84 promila te protiv njega slijedi optužni prijedlog
U petak je u Zlataru alkotestiran vozač (57) s čak 3, 30 promila, a u prometnoj nesreći zadobio je lakše tjelesne ozljede. Do nesreće je došlo jer se nije kretao sredinom obilježene prometne trake, već je prešao u traku namijenjenu za vozila iz suprotnog smjera, udario u uzdignuti rubni kamen, vozio po nogostupu i travnatoj površini te sletio na oranicu gdje se i zaustavio.
Liječnička pomoć pružena mu je OB Zabok, gdje je zadržan na daljnjem liječenju. I protiv tog vozača slijedi optužni prijedlog.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama na utakmici u Zagorju: Igrač helikopterom Hitne odvezen u Zagreb
Kuharica otkrila tajnu: Kad kuhate šunku, obavezno dodajte ovo i bit će bolja nego ikad
DVD Zabok izabralo novo vodstvo: Novi predsjednik naš poznati liječnik
Ozbiljno upozorenje liječnika Hitne: Odmah nam se javite ako dobijete neki od ovih 5 simptoma
Drama u Zagorju: Pijan vozio bez dozvole, bježao policiji pa završio u OB Zabok
Drama u dvorištu obiteljske kuće: Sukob eskalirao, muškarac vrijeđao i napao policajca!
Šok u teretani: Djevojka (22) popila energetsko piće, zapeklo ju grlo pa završila u Općoj bolnici
Potpisani vrijedni ugovori: KZŽ nastavlja financirati rad skloništa za životinje!
Krapina na kraju treća, Ksaver šesti
Hrvatska na udaru: Opet crveni alarm, olujna bura i snijeg prijete cijeloj zemlji
PONOVO VAS DARUJEMO: Osvojite uskrsni pinklec za sebe ili nekog koga želite razveseliti!
Što je obnova prirode?
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
