Volonteri iz Zaboka, Bedekovčine i Desinića proveli hvalevrijedne akcije
Projekt #zavolontirAJMOse započeo je u listopadu 2017. godine
Projekt #zavolontirAJMOse usmjeren je na razvoj i promoviranje volonterstva i odgoja za volontiranje u odgojno-obrazovnim ustanovama. Kroz projekt se pruža podrška odgojno-obrazovnim ustanovama u pripremi i provedbi školskih volonterskih programa. Dolaskom lijepog vremena tri su partnerske škole počele s održavanjem volonterskih akcija.
Školski volonteri i volonterke Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskog osmislili su i proveli dvije volonterske akcije, akciju druženja s djecom s Down sindromom, koja se održala u školskoj knjižnici, te akciju čišćenja i održavanja okoliša škole. Školski volonteri Osnovne škole Bedekovčina proveli su akciju pripremanja i bojanja drvenih elemenata za 8 novih klupa, koje će postaviti u dvorište škole kako bi učenici/ce mogli ugodnije provoditi vrijeme na svježem zraku, dok su školski volonteri i volonterke Osnovne škole Đure Prejca – Desinić posjetili Dom za odrasle osobe Bidružica, te kroz igru, glazbu i druženje učinili boravak korisnicima doma ugodnijim.
Kroz volonterske akcije uključilo se 76 školskih volontera. Ova velika zainteresiranost volontera govori o prepoznatljivosti i značaju razvoja kulture volontiranja među djecom i mladima, te potrebi uključivanja istih u kreiranje školskih volonterskih programa i aktivnosti. Volonterske akcije nastavit će se tijekom travnja i svibnja u navedenim školama, a iste će biti pripremljene i provedene sukladno potrebama zajednice, odgojno-obrazovnih ustanova i školskih volontera.
Projekt #zavolontirAJMOse započeo je u listopadu 2017. godine, provodi ga Mreža udruga Zagor s partnerima Osnovnom školom Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, Osnovnom školom Bedekovčina, Osnovnom školom Đure Prejca Desinić i Društvom „Naša djeca“ Zabok.
Projekt je sufinanciran od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva u okviru Izvaninstitucinalnog odgoja i obrazovanja. Više o projektu na web stranici: http://www.zagor.info/projekt/zavolontirajmose
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Sprema se jače pogoršanje, još će biti i snijega
Teška nesreća u šumi u Zagorju. Na intervenciju pozvan i helikopter
Potres u hrvatskom sportu: USKOK sumnja na nestanak 17 milijuna eura
NAJLJEPŠA VIJEST TJEDNA: U OB Zabok proteklog tjedna rođeno 16 beba
Loše vijesti: Cijene mesa rastu, evo koje najviše poskupljuje
Alarmantna izjava Ive Josipovića: 'Bojim se da bi moglo doći do trećeg svjetskog rata'
Luda utakmica u Ogulinu
Super važna pobjeda Bedekovčine
U tvrdoj utakmici minimalan poraz kod lidera
Vodili pa čupali bod
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
