TONDACH UGOSTIO MLADOST: Boronjek za tri boda!

U prvom kolu 3. NL Centar Tondach iz Bedekovčine na terenu u Maču ugostio je Mladost iz Petrinje te nakon bolje igre sasvim opravdano upisao tri boda rezultatom 1:0.

Od prve minute susreta nogometaši Tondacha krenuli su prema vratima Gugeca kao male osice pokušavajući što prije doći do vodstva. Tako smo već u samom otvaranju vidjeli tri dobre prilike za domaćina – već u drugoj minuti Frtalj za malo promašuje okvir gola već svladanog Gugeca. Dvije minute kasnije u izglednoj prilici je Boronjek ali ne postiže pogodak da bi najizglednija prilika bila Marka Mlinarića koji je izašao sam pred Gugeca, zaobišao ga i uputio loptu prema praznoj mreži ali sa same crte loptu izbija Marović te rezultat ostaje nepromijenjen.

Nakon ovako uraganskog napada domaćina budi se i gost te u 13. minuti Čajani izbija sam pred Martineca, puca ali lopta prolazi kraj desne stative domaćeg vratara.

Do kraja poluvremena još nekoliko poluprilika na obje strane ali se na odmor odlazi nedirnutih mreža.
U drugom poluvremenu susret su odlučile dvije minute i nepromišljenost gostujućeg igrača. Naime, u 46. minuti Pipalović dobiva opravdano žuti karton da bi samo četiri minute kasnije – 50. minuta – bez ikakvog razloga povukao sa leđa igrača Tondacha te dobiva drugi žuti odnosno crveni isključujući karton. Od tog trenutka pritisak Tondacha je još veći i samo je bilo pitanje vremena kada će se dobra igra Tondacha realizirati golom.

U 62. minuti – konačno gol. Nakon jedne brze akcije i malog „karambola“ u šesnaestercu gostiju do lopte dolazi danas vrlo agilni i opasni Boronjek koji prima loptu i sigurno pogađa nebranjeni dio mreža golmana gostiju.
Sasvim zasluženo – vodstvo domaćina i slavlje na tribinama.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika, najbolja Bobinca, ali se rezultat nije mijenjao te je na semaforu ostalo zapisano Tondach 1. Mladost (P) 0 i prva tri boda na kontu Tondacha.

Tondach - Mladost (P) 1:0

Igralište NK Gaj Mače. Gledatelja:150. Sudac: Antonio Kožarec ( Samobor) 7. Pomoćnici: Ivan Batušić ( Cvetković), Albert Trstenjak ( Samobor).

Strijelci : 1:0 Boronjek 62'

Tondach: Martinec 6,5, Kralj 6,5, Hendija 7, Usmiani 7, Mlinarić 7, Borovčak 6,5 Frtalj 6,5 ( Kolarić 90 -), Frančina 6,5 Bosec 6,5, Jurina 6,5 ( 62. Bobinec 6) , Boronjek 7,5 (85. Zrnc -) . Trener: -

Mladost (P) : Gugec 6, Šipuš 6, Pipalović 5,5, Lovrić 5,5, Perić 6 ( 65. Alapić 6) , Handanović 6,5 (85. Žužić -), Čajani 6 ( 52. Cerjak 6) , Vranić 5,5 Marović 5,5, Cerovski 6 ( 85. Tepić -) , Baniček. Trener: Ivica Vidović 6.

Žuti karton: Tondach: Bosec 44'; Usmiani 45+2'
Mladost (P) : Baniček 36'; Pipalović 46' ; Vranić 87

Crveni kartoni: Tondach: -
Mladost ( P ) : Pipalović 50' ( drugi žuti),

Igrač utakmice : Petar Boronjek ( Tondach)