Tondach još jednom remizirao

4. NL – središte skupina A: 18. kolo: Tondach – Polet (SK) 1:1

Tondach je u Bedekovčini u 18. kolu 4. NL središte Skupina A dočekao Polet iz Svete Klare. Tondach je u ovu utakmicu ušao bez proljetnoga poraza. Iako su u zaostaloj utakmici kod Straže i kolo prije ovoga kod Španskog uhvatili bod, Tondach u tri proljetna nastupa nije primio niti jedan gol, a kako je u domaćoj utakmici pobijedio Zagreb sa 3:0, i u ovoj se utakmici nadao pobjedi, koja bi i dodatno značila, s obzirom da su i Tondach i Polet u utakmicu ušli sa istim brojem bodova (22).

Peček za vodstvo gostiju

Nakon početnog ispitivanja snaga u petoj minuti zaprijetio je Tondach i to Andrija Frančina koji se probio po desnoj strani i ubacio pred gol, no lopta je prošla kroz peterac, a da ju nitko nije dirao. No, stigla je do Lorena Jurine koji ubacuje s lijeve strane i to skroz natrag do Frančine koji pokušava glavom, ali udarac nema snage i odlazi pored gola. Na drugoj strani u sedmoj minuti prilika za Hrvoja Dajaka, koji je dobio loptu s lijeve strane i pucao sa 14 metara skoro po sredini, ali Dario Kralj je dobro blokirao udarac.

No, slijedeći izlaz gostiju pred gol domaćina donio je vodstvo i to u 13. minuti. Dajak se spustio po desnoj strani u kazneni prostor, pratio ga je Franko Borovčak, no Dajak ga se na tri metra od korner crte oslobodio, a kada je na njega izašao domaći kapetan golman Damir Družinec, vratio je par metara za Marka Pečeka, koji pogađa za 0:1. U 27. minuti novi pokušaj Tondacha. Nakon malo glavometa na 30-tak metara od gola Poleta, lopta dolazi desno do Filipa Horvata, koji lijepo vara čuvara, ali puca dosta pored gola. U 35. minuti Karlo Bobinec pokušao je iz slobodnjaka sa 25 metara, ali puca malo pored gola. U istoj minuti moglo je biti neugodno na drugoj strani, kada se na 12 metara na lijevoj strani oslobodio Matija Pavlović, ali njegov je udarac završio u bloku. U zadnjih deset minuta prvog dijela nije bilo prilika, pa se na odmor odlazi sa vodstvom gostiju 0:1.

Borovčak za 1:1

U nastavku prvi su zaprijetili gosti i to u 49. minuti, kada je iz slobodnjak sa 25 metara pucao Pavlović. Družinec je obranio udarac, ali se morao potruditi, no uz pomoć obrane opasnost je otklonjena. S druge pak strane, u 52. minuti Tondach poravnava. Loptu je iz kornera ubacio L. Jurina i doslovce pogodio u glavu Borovčaka, koji neometan sa 5-6 metara pogađa za 1:1. Nakon gola Tondach potpuno preuzima inicijativu, no prilike nema sve do 74. minute. Nakon duže akcije Borovčak dobro ubacuje s lijeve strane, obrana odbija ali samo do Petra Boronjeka, koji opet ubacuje, a kapetan gostiju Filip Vojnović vraća loptu svom golmanu Dariju Frasu, ali lopta odlazi u korner, i to malo pored stative.

Nakon ubacivanja iz kornera najviši je Bobinec, koji glavom vraća u sredinu, no obrana Poleta nekako odbija i otklanja opasnost. U jeku napada Tondacha, u 77. minuti R. Jurina radi možda i nepotreban prekršaj uz rub igrališta na desnoj strani. Iako iz velike udaljenosti i kad su svi očekivali nabacivanje, Pavlović puca izravno i pogađa prečku. No, na drugoj strani, u 81. minuti Merlin je izborio slobodan udarac sa 17 metara po sredini. Borovčak puca jako, ali pogađa živi zid. Do kraja prilika nije bilo, pa tako Tondach dolazi do još jednog boda. Iako još ne zna za poraz ovog proljeća i marljivo skuplja bodove, u Bedekovčini žale zbog peha sa zdravstvenim stanjem većeg dijela igrača, koji već dva tjedna ne treniraju. U 19. kolu Tondach će u zagorskom derbiju gostovati kod Golubovca.

Izjave: Drago Bartolić, trener NK Tondach: ''Imamo dosta problema s bolešću, već dva tjedna ne treniramo. Danas se to, nažalost vidjelo na utakmici. Nismo uspjeli pobijediti, iako smo to jako željeli. Čestitam dečkima na zalaganju, ali bolest je ostavila velikog traga na nama.''

Jasmin Ganić trener NK Polet (SK): ''Čvrsta, prava prvenstvena utakmica. Mislim da je realna podjela bodova. Mi smo bili bolji u prvom poluvremenu, domaćin u drugom i mislim da je to realno.''