Preminuo poznati zagorski svećenik
Vlč. Stjepan Filipec preminuo je nakon duge i teške bolesti u subotu, 1. srpnja u 73. godini života i 48. godini svećeništva u Svećeničkom domu u Zagrebu.
Rodio se 25. lipnja 1950. u Pustodolu Orehovičkom kod Bedekovčine od roditelja Maksa i Amalije Kobešćak. Osnovnu školu polazio je u Brestovcu Orehovičkom, a sjemenišnu gimnaziju na Šalati. Teološke znanosti je studirao u Zagrebu gdje je 29. lipnja .1975. zaređen za svećenika.
Bio je duhovni pomoćnik u Hrvatskom Leskovcu (1975.-1976.), župni vikar u Nedelišću (1976.-1979.), upravitelj župe Divuša (1979.-1983.), subsidijar u Vidovcu (1983.-1985.), upravitelj župe Vidovec (1985.-1996.) i upravitelj župa Jasenovac, Krapje i Lonja (1996.-2002.).
Potom je imenovan župnikom u župama Divuša, Gvozdansko i Zrin (2002.-2023.).Bio je član Zaklade za gradnju crkve u Zrinu (2013.-2023.) U lipnju ove godine poslan je iz zdravstvenih razloga na oporavak i zasluženu mirovinu.
Sprovod vlč. Stjepana Filipca održat će se u ponedjeljak 3. srpnja u Orehovici.
Sprovodnu misu za pokojnika predvodit će u župnoj crkvi sv. Leopolda Mandića sisački biskup Vlado Košić s početkom u 17 sati. Nakon mise na mjesnom groblju održat će se i sprovodni obredi.
Prethodni članak
Sljedeći članak
KAOS U ZAGORJU: Istukao policajce pa pobjegao autom. Dok je bježao, izazvao sudar i oštetio više vozila
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
U Zagorju hitno traže 219 djelatnika raznih struka i stručne spreme
U Zagorju rođeno 18 beba. Evo tko su i odakle njihove mame
Jutros u Zagorju uhićen muškarac. Policija upravo objavila detalje
Penzić (77) pokušao trgovati kriptovalutama, prevaranti mu ukrali nekoliko tisuća eura
Preminula mlada sportašica (21)
U Zaboku započeo Kup Hrvatske u savateu assaut
[FOTO] Zlatna jesen zabočka: Dodijeljena priznanja za najljepše okućnice i balkone, uz jesenske delicije i dobru zabavu
NOVI DETALJI STRAVE: Žena koja je ubila muškarca i bivšeg je izbola nožem
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
