[OSMINA FINALA KUPA NS KZŽ] Deak startao pobjedom protiv vrlo dobrog domaćina

TONDACH - GAJ MAČE 0:1 (0:0)

Tondach i Gaj odigrali su zanimljivu i borbenu kup utakmicu u kojoj je gost u posljednjim minutama utakmice trasirao put u četvrtfinale kupa NS KZŽ, pogotkom Brlečića. Na klupu Gaja u ovoj se utakmici vratio Željko Deak, koji je ovaj klup uspješno vodio i pretprošlu sezonu, dok je prošlu sezonu napravio i dobar posao u Ivančici.

Domaćin je u utakmicu ušao bez svog najboljeg igrača i kapetana Maria Čehulića, a na vrata je umjesto Družinca stao Voloder. Na drugoj strani nije bilo Čavale i Vujice, a umjesto Horvata Deak je na vrata stavio Ranogajca.

Domaćin je veći dio utakmice bio sasvim ravnopravan protivnik. Obje momčadi bile su prilično oprezne u samom startu i kao da su više razmišljale o subotnjim prvenstvenim ogledima, iako im se borbenost nije mogla zamjeriti. Prvi je zaprijetio domaćin preko Merlina u 7. minuti koji si je sam izborio loptu, ali je pucao u Ranogajca. Na drugu šansu čekalo se do 31. minute, a onda je Frtalj odličnim centaršutom s desne strane pronašao Borovčaka koji s pet metara udaljenosti puca glavom preko gola. Domaći prvu pravu i veliku šansu imaju u 44. minuti kada je dobro pucao Haramustek, a Voloder odbio loptu taman toliko da se od vratnice odbije u korner. Prije posljednjeg sučevog zvižduka brzu akciju odigrali su Frtalj i Sedak koji upošljava L. Jurina, a ovaj iz dobre pozicije puca pored kola. Gaj je imao nešto veći posjed, no Tondach se odlično branio i imao izrazitije šanse za vodstvo.

I u nastavak je domaćine ušao konkretnije. Prvo je u 47. minuti Frtalj nakon ubačaja Kralja pucao glavom preko gola, a još je veću priliku isti igrač propustio u 50. minuti kada ga je s desne strane nakon greške gostujuće obrane odlično poslužio Merlin, a ovaj je pogodio gredu. Nakon te prilike polako je Gaj počeo gospodariti travnjakom. U 55. minuti Cvrtila iz dobre pozicije pogađa vanjski dio mreže, a na ubačaj Haramusteka u 60. minuti Strabić glavom puca u Volodera. Strabić dobro pronalazi Iskrića u 69. minuti, no njegov udarac je slab za Volodera. U 79. minuti Vinčić i Iskrić kreiraju priliku Cvrtili, no njegov udarac Voloder brani. Ključni detalj dogodio se u 87. minuti. Haramustek je probio lijevu stranu i odlično ubacio za Brlečić koji preciznim prizemnim udarcem pogađa mrežu domaćih za konačnih 0:1. Do kraja bilježimo još odličnu priliku Cvrtile koji je u trećoj minuti nastavka izašao sam pred Volodera, ali je pogodio vanjski dio mreže.

Tondachu svaka čast na borbenosti i odličnom otporu trećeligašu. Domaćin je veći dio utakmice odlično parirao i stvarao dobre šanse, no kao da je došlo do malog pada u njihovoj igri u završnici, što je vrlo kvalitetni gost iskorstio i na kraju postigao pogodak koji ih je zasluženo odveo u drugi krug, iako ne bi bilo nezasluženo da su o četvrtfinalistu iz ovog para odlučivali jedanaesterci.

BEDEKOVČINA: igralište Tondacha, GLEDATELJA: 250, SUCI: F. Sinković (Krapina), F. Sinković (Lepajci), Gamilec (Krapina).
STRIJELAC: 0:1 Brlečić 87'.
TONDACH: Voloder, Hendija, Bosec (88' Sedlar), Frtalj, R. Jurina, Frančina, L. Jurina, Borovčak, Rafaj (48' Kovačić), Sedak, Merlin. TRENER: Drago Bartolić
GAJ MAČE: Ranogajec, Haramustek (88' Benčić), Krpanec, Sambol, Iskrić, Brlečić (89' Kipa), Bobinec (46' Kralj), Kreber, (74' Vinčić), Cvrtila, Strabić, Postonjski (53' Blagec). TRENER: Željko Deak

Drago Bartolić, trener Tondacha:

"Mislim da smo se pokazali u dobrom svijetlu i da smo odlično pariralu jednoj kvalitetnoj momčadi kao što je Gaj, koji ima tri, četiri prvoligaška igrača među prvih jedanaest. MI smo danas bili bez kapetana Čehulića. Čestitam igračima, mislim da smo igrali dobar nogomet. Uz malo sreće moglo je utakmica otići i na našu stranu. Gaj ima širi izbor igrača, što je na kraju presudilo i ja im čestitam na pobjedi."

Željko Deak, Gaj Mače:

"Čestitke domaćinu na odličnom otporu, ali čestitke i mojim igračima koji su nakon teške utakmice protiv Vinogradara smogli snage da odigraju ovu utakmicu. U ovoj smo utakmici napravili neke taktičke promjene, kako bi što spremnije dočekali nastavak prvenstva. Izuzetno mi je drago što sam se pobjedom vratio na klupu tako kvalitetnog klub kao što je Gaj."