OPĆINA BEDEKOVČINA POTPISALA UGOVOR S HRVATSKIM VODAMA O SUFINANCIRANJU RADOVA NA SANACIJI KLIZIŠTA MAGDALENIĆEVA ULICA - FAZA I
Trenutno je u tijeku postupak javne nabave za radove na sanaciji klizišta Magdalenićeva ulica-Faza I.
Sredstva za radove na sanaciji klizišta Magdalenićeva ulica-faza I ugovorena su u iznosu do najviše 2,5 milijuna kuna, od čega Hrvatske vode sufinanciraju 60% odnosno najviše do 1,5 milijuna kuna, a Općina 40% iznosa odnosno najviše do 1 milijun kuna.
Magdalenićeva ulica važna je ne samo mještanima ulice, već i za prilaz groblju u Bedekovčini te Crkvi sv. Barbara. Krećemo s prvom fazom radova gdje saniramo tri dionice klizišta – pojasnio je općinski načelnik Darko Ban dodajući da se radi o velikom iznosu za koji se čekalo gotovo tri godine.
-Čekali smo dosta dugo vremena, imamo građevinsku dozvolu više od tri godine. Općina je na vrijeme napravila sve potrebne predradnje. Pripremili smo kompletnu dokumentaciju, sve smo imali spremno i čekali smo prvi natječaj. – dodao je općinski načelnik Darko Ban.
Radovi sanacije obuhvaćaju rekonstrukciju nerazvrstane ceste zbog pojave klizišta u Magdalenićevoj ulici u dužini od 360 m. Na dijelu ceste u dužini od cca 240 m planira se kompletna obnova postojeće nerazvrstane ceste koja uključuje proširenje ceste s popravkom horizontalnih cestovnih elemenata, izvedbom elemenata oborinske odvodnje, te izgradnjom nogostupa i izvedbom dva potporna i dva parapetna zida. Na dijelu ceste u dužini cca 120 m predviđa se samo izgradnja tri parapetna zida, te se na tom dijelu neće rekonstruirati cesta niti će se graditi nogostup i oborinska odvodnja.
Trenutno je u tijeku postupak javne nabave za radove na sanaciji klizišta Magdalenićeva ulica-Faza I.
Prethodni članak
Sljedeći članak
'Dej penaze!' S kapuljačom na glavi pokušao opljačkati dućan u Zaboku pa pobjegao, na terenu policija
Zagorski policajac pomagao u krijumčarenju gotovo 130 kg kokaina od 3 milijuna eura
Roditelj upao u učionicu i vikao na učenika prvog razreda: 'Dijete se treslo, pozvana i policija'
Prometna nesreća: Pješakinju udario auto, doznaju se detalji
TUŽNA VIJEST: Preminuo bivši župan i istaknuti hrvatski političar
Vikend horoskop za sve znakove: jedan se mora pripremiti na tugu
OPREZ!!! Povlače se dvije vrste hrane za bebe, sadrže toksin!
[FOTO] Predstavljen 12. broj Godišnjaka grada Zaboka
Teška nesreća, sve službe pojurile na teren: 'Policija udaljava ljude'
Nova promjena vremena je pred vratima - kakvo nas vrijeme čeka u idućim danima?
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
