NOVA TITULA: Bedex 2 osigurao naslov prvaka kolo prije kraja prvenstva

Odbojka, 4. HOL sjever: 21. kolo: Bedex 2 – Štrigova 2 3:0

U 4. HOL sjever danas je na rasporedu bilo 21. kolo. Vodeći Bedex 2 je dočekao Štrigovu 2. U utakmicu je Bedex 2 ušao sa četiri boda prednosti pred Štrigovu 2 i Ludbregom 2, dakle bilo je jasno, kako je ovo predzadnje kolo pobjeda bi i teoretski osigurala naslov. Stoga smo mogli očekivati neizvjesnu utakmicu i borbu, jer ipak je prvi s ljestvice dočekao drugoga. No, Bedex 2 je kad je bilo najvažnije pokazao da nije bez razloga na vrhu i vrlo uvjerljivom pobjedom riješio je sve dvojbe i pitanja oko naslova. Manje od sat vremena, točnije 57 minuta trebalo je domaćim odbojkašicama da dođu do pobjede i osiguranog naslova. Prva dva seta završila su sa po 25:12, a treći je bio još uvjerljiviji. Bedex 2 ga je dobio sa 25:9 i tako vrlo brzo i sigurno stigao do 3:0. Za Bedex 2 igrale su: Petra Vračević, Marta Vurnek, Dora Prančić, Laura Mrkoci, Nika Granc, Ema Ocvirek, Gabrijela Vurnek, Ema Jambrek (kap.), Eva Špiljak; trenerica Ivana Čehulić. Ovom pobjedom kolo prije kraja Bedex je otišao na nedostižnih 57 bodova, sedam više od Štrigove 2 i Ludbrega 2, koji će vjerojatno u utorak kada odigra utakmicu ovog kola kod predzadnjeg Kaštela 3 stići na četiri boda zaostatka.

U 22., zadnjem kolu Bedex 2 dočekuje baš Ludbreg 2, pa će to opet biti utakmica prve i druge ekipe s ljestvice, a ne sumnjamo da će Bedex 2 i u toj slavljeničkoj i rezultatski manje važnoj utakmici, za oproštaj pred svojim navijačima, tražiti još jednu pobjedu. Nesumnjivo da će im u tome pomoći navijači, koji u najvećem, ali ne i cjelovitom korpusu dolaze iz redova roditelja, baš kao što su to činili i na ovoj utakmici u kojoj su nadmašili sve i bili 'sedmi' igrač. Ovom titulom Bedex 2 se priključio Bedexu 1, koji je već ranije osovjio naslov u 3. HOL sjever, ligi u kojoj će slijedeće sezone igrati upravo Bedex 2, dok Bedex 1 odlazi u 2. HOL. Veliki je to uspjeh odbojke u Bedekovčini.