‘Kino pod zvijezdama’ pokazalo se kao puni pogodak
U prvoj polovini srpnnja se već tradicionalno održava Ljetni međunarodni volonterski kamp u Bedekovčini
U prvoj polovini srpnnja se već tradicionalno održava Ljetni međunarodni volonterski kamp u Bedekovčini koji organizira Centar za pružanje usluga u zajednici Zagorje.
U proteklih 8 godina kontinuiranog održavanja kampova, u njima je sudjelovalo 70 - ak volontera iz raznih zemalja, a organizatore posebno veseli što neki od volonetra opetovano sudjeluju u kampu. - Kroz sudjelovanje u kampovima nali korisnici socijalnih usluga koje pružamo zajedno s djecom iz lokalne zajednice koja se uključuju na jedinstven naiin uče o sebi i svijetu oko sebe. To je prilika da u opusštajućem i kreativnom okruženju povežu jedni s drugima, orkrivaju i razvijaju nova znanja i vještine i stvaraju širi pogled na svijet – kaže ravnateljica Centra Tamara Kotarski.
U petak je u sklopu kampa organiziran projekt ,,Kino pod zvijezdama" koji se financira iz Participativnog dječjeg proračuna KZŽ. - Za taj projekt smo uz pomoć dobivenih sredstava u ukupnom iznosu od 2.375,60 € osigurali opremu, malo dekorirali vanjsko igralište i postavili podlogu za sjedenje te nabavili prigodne grickalice i sokove, sve za što opuštenije praćenje nabavljenog filma vrlo poučnog sadržaja zanimliivog i malima i velikima ,,Croods 2". Nadamo se da će Kino pod zvijezdama postati tradicija – rekla je Kotarski.
Maja Meić, socijalni pedagog i odgatelj u Centru i koordinatorica projekta, rekla je da je ponosna što iz godine u godinu uspješno organiziarju aktivnosti za djecu. - Jako nam je dobar odaziv, prijavi se puno volontera, treutno ih je tu 10 i imamo dva tjedna raznih aktivnosti, radionica za djecu i puno vanjskih sudarnika – rekla je Meić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stalno ispuštate vjetrove? Liječnici otkrivaju što to govori o vašem zdravlju
Puževi će bježati iz vašeg vrta: Ovaj prirodni trik čuvat će vaše povrće do jeseni
Uvedeno ograničenje na hrvatskim benzinskima, traži se reakcija vlade
Najsretniji broj ❤️: U Zagorju rođeno 13 beba! Evo tko su i odakle njihove mame
Kraj retrogradnog Merkura: 3 znaka kojima život od danas kreće na bolje
Minimalne mirovine isplaćuju se i danas: Veće su 60 posto od najnižih, evo koliko iznose
Veliki prosvjed: Sindikati u podne izlaze na ulice, evo razloga
[FOTO] I Bedekovčina dobila Gupčevu lipu: ‘Polažemo korijenje naše povijesti za buduće generacije’
Digitalno groblje: Općina u Zagorju uvela novu online uslugu
Zagorje: Do koje idemo temperature i hoće li biti kiše, otkriva Božarov
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
