Karla Bartolin svjetska prvakinja, a Ivona Jakša brončana u light contactu
U Beogradu je održano dosada najveće Svjetsko prvenstvo (WAKO) u kickboxingu. Nastupilo je 1726 natjecatelja iz 52 zemlj
U Beogradu je održano dosada najveće Svjetsko prvenstvo (WAKO) u kickboxingu. Nastupilo je 1726 natjecatelja iz 52 zemlje sa svih svjetskih kontinenata. Ulaznica za ovo natjecanje bila je dobar plasman na svjetskim kupovima ili PH. U dosta brojnoj hrvatskoj reprezentaciji, našle su se i tri djevojke iz Hrvatskog zagorja: Karla Bartolin (Ninja Zabok), Ivona Jakša (Zmaj Bedekovčina) i Katarina Jelenčić (BTI Zabok).
Sjajna Karla na krovu svijeta
Najviše je pokazala Karla Bartolin koja je postala svjetska prvakinja u light contactu i to kod starijih kadetkinja u kategoriji do 55 kilograma. Najveći je to uspjeh ove sjajne zabočke sportašice, pred kojom je blistava budućnost. Karla je prvo u osmini finala pobijedila Mađaricu Franszino Ebell (3:0), a s istim je rezultatom u četvrtzavršnici savladala Talijanku Monicu Floridu. Ništa bolje nije prošla ni Ruskinja Gabrijela Zarolina, da bi se u finalu sastala s Mađaricom srpskog porijekla Vicencom Petrović. Unatoč što je u taj meč ušla s lakšom ozljedom, Karla je smogla snage i na kraju je slavila rezultatom 2:1 i zlato je stiglo u Zabok.
– Presretna sam, no moram priznati da su u Beogradu emocije bile znatno jače. Kada sam stala na najviše postolje i kad je zasvirala Lijepa naša skoro sam zaplakala. Napokon sam napravila veliki rezultat. Napokon se isplatio sav moj trud, svakodnevni trening. Nadam se da su svi pehovi iza mene i da ću ubuduće ostvarivati ovako velike rezultate – izjavila je Karla na presici koja se održala u zabočkom restoranu Zaboky.
Ivona Jakša brončana
Odličan rezultat ostvarila je i Bedekovčanka Ivona Jakša. Ona je u ligt contactu kod juniorki osvojili treće mjesto u kategoriji do 55 kilograma. U četvrtfinalu imala je izuzetno težak meč protiv djevojke iz Tadžikistana koji je bio hit ovog natjecanja. Ivona je ipak tu borbu dobila s 3:0, no nije imala sreće sa ždrijebom pa je u polufinalu naišla na buduću svjetsku prvakinju Mađaricu Nelly Hanics koja je bila bolja od nje rezultatom 3:0, iako Ivona nije imala podređenu ulogu u tom meču.
– Spremala sam se cijelo ljeto i zadovoljan sam rezultatom. Nelly, osim što je iskusnija, u ovom trenutku je i kvalitetnija od mene. Dobila me je u zadnja tri meča. Vremena za odmor nema, nastavljam dalje uskoro me očekuje natjecanje u Sloveniji.
Treća zagorska predstavnica koja nas je razmazila s dobrim rezultatima, Katarina Jelenčić, ovoga puta nije imala sreće. Nije uspjelo proći prvo kolo ni u light contactu ni u semiju, a izgubila je i dvoboj za reprezentaciju Hrvatske.
– Naše zlato je time veće što treniramo u teškim uvjetima, u lošim terminima, a sredstva koja dobivamo daleko su ispod naših potreba. Zahvalio bih se Zagorki, Croatia osiguranju Zabok, Trgocentru i Športskoj zajednici grada Zaboka na potpori, a posebno obitelji Ištuk koja nam je ustupila svoju garažu za treninge – riječi su Karlinog trenera i oca Rajka Bartolina.
Prethodni članak
Teška ozljeda u Konjščini. Na terenu bila i hitna
Veliki požar, vatra zahvatila autobuse, vatrogasci na terenu
Četiri brzorastuće vrste povrća: Posadite sada i jedite već za 30 dana
Više od 850.000 Hrvata uskoro će dobiti novac na svoj račun
Plenković se obraća javnosti: 'Sada smo na radaru svih ozbiljnih investitora'
Sreća ih prati u stopu: Tri horoskopska znaka očekuje veliki priljev novca i pozitivne promjene u životu!
Šokantna prevara: Uvjerio ih da je članu obitelji potrebna hitna operacija pa im maznuo 100 tisuća eura!
Alarmantna izjava Ive Josipovića: 'Bojim se da bi moglo doći do trećeg svjetskog rata'
Nova pobjeda Bedexa
Luda utakmica u Ogulinu
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
