[FOTO I VIDEO] 'Učionicom za igrifikaciju, jedinstvenom u Hrvatskoj, želimo stvoriti pozitivno i kreativno okruženje'
Školu je posjetila ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak koja nije krila zadovoljstvo što se odlično radi u jednoj maloj školi kakva je OŠ Stjepana Radića
U Osnovnoj školi Stjepana Radića Brestovec Orehovički danas je otvorena učionica za igrifikaciju vrijedna 100 tisuća kuna. Riječ je o jedinstvenoj učionici u Hrvatskoj u kojoj se pomoću didaktičkih materijala nastoji poticati dječja komunikativnost i ostale vještine. U njoj tako učenici mogu instalirati aplikaciju za 3 D naočale i pregledavati različite videe u 3 D virtualnoj stvarnosti i tako napredovati. Učionicu je službeno otvorila ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.
Ravnatelj škole Zdenko Kobeščak, kao i svi stručni suradnici i sami učenici, nisu krili zadovoljstvo što ova osnovna škola još po nečemu prednjači. Naime, tu je projekt Poduzetničkog gnijezda, Učionice u oblacima itd. - Ako učimo s više osjetila, ako to učenje bude emocionalno utemeljeno i ukorijenjeno, djeca će bolje učiti i bolje pamtiti. Mi želimo upravo to. Ovom učionicom želimo stvoriti pozitivno i kreativno okruženje. Uostalom, pa i mi odrasli se volimo igrati i kroz tu igru stječemo neke sociološke vrijedne vještine, a i to se pamti, od toga se živi, tu se zapravo daje i korijenje i krila našoj djeci, da mogu kompetentno nastaviti školovanje u srednjoj školi, a onda, kuda ih put odnese - istaknuo je Kobeščak i dodao kako zahvaljuje Ministarstvu znanosti i obrazovanja što školu prati u svim proaktivnim razmišljanjima.
Poticajno okruženje
- Mi sada ne reagiramo na neke neželjene stvari koje se možda događaju u našem okruženju, već želimo stvoriti poticajno proaktivno okruženje, a tu je Ministarstvo bilo naš dominantni partner, a partneri su nam i svi koji su nam pomogli u osmišljavanju projekta - rekao je Kobeščak i dodao kako su djelatnici, bivši učenici, pomogli u opremanju učionice, što se tiče građevinskog i instalaterskog dijela. Ministrica Blaženka Divjak također je pokazala da je zadovoljstvo obostrano i objasnila kako je sretna što se po drugi put nalazi u ovoj, kako je rekla, inovativnoj školi koja je primjer drugima. - Kad se uđe u školu, odmah se može osjetiti duh škole, a duh ove škole pokazuje da u njoj rade ljudi, učitelji, ravnatelj, pomoćno i administrativno osoblje koje brine o školi i smatra tu školu svojom, jednako kao što to onda čine i učenici jer to vide i osjećaju. A s druge strane, jasno je da je atmosfera opuštena. Zato mene ne čudi što prvu učionicu za igrifikaciju u Hrvatskoj otvaramo ovdje u OŠ Stjepana Radića. Potrebno je s jedne strane da imamo jasnu viziju i jasan cilj da bismo ostvarili jedno sigurno, opušteno, kreativno okruženje za učenje, a s druge strane da bismo mogli sve to napraviti, važna je i potpora - rekla je Divjak i zahvalila osnivačima i svima onima koji su sudjelovali u kreaciji i proizvodnji ovih materijala i prilici da svi zajedno uče, jer to zajedničko učenje i zajednička kreacija je i bit kurikularne reforme.
KZŽ prijatelj obrazovanja
Zamjenica župana za društvene djelatnosti Jasna Petek je napomenula kako je Osnovna škola Stjepana Radića jedna škola koja ima jasnu viziju, ciljeve i koja je vrlo visoko podigla svoju ljestvicu, a Krapinsko – zagorska županija ih kao osnivač nastoji slijediti u realizaciji u svemu što zacrtaju. - Ni jedan ovaj projekt nije odrađen, a da Krapinsko – zagorska županija nije financijski potpomogla u kupnji novih nastavnih pomagala. Ova učionica za igrifikaciju, prva takva u županiji i Hrvatskoj, samo je jedna u nizu inovativnih metoda u školi – rekla je Petek, naglasivši da su upravo ovo pomaci i srž kurikularne reforme, da načini poučavanja i stjecanja znanja bude prije svega interesantan mladim ljudima i da sve ono što trebaju moraju naučiti, nauče na njima prihvatljiv i aktualan način. Zamjenica je još istaknula kako je Krapinsko – zagorska županija veliki prijatelj obrazovanja, za koje izdvaja znatna sredstva, pohvalivši i škole i ravnateljice koji vrijedno i uspješno rade.
Učenici zadovoljni
Da je biti učenik ove škole lijepo i izazovno, složili su se i neki od učenika s kojima smo popričali. - U novoj učionici bit će različite nove stvari, tableti na kojima ćemo učiti kako nešto napraviti u virtualnom svijetu, imamo virtualne naočale u kojima možemo doživjeti trenutak te crtaču ploču i na tabletu ćemo moći vidjeti što po njoj crtamo - rekla je Lucija, učenica 6. razreda.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Potres u Hrvatskoj uznemirio građane: 'Zvučalo je strašno... kuća je jako podrhtavala'
HEP najavio: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
U Pregradu stižu preko 92 tisuće eura za rekonstrukciju prostorija NK Pregrada i ugradnju fotonaponske elektrane
Potpisan važan ugovor: Kreće rekonstrukcija društvenog i vatrogasnog doma u Stubičkoj Slatini!
Varaždinska županija najsrdačnija u Hrvatskoj
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
