[FOTO] Golijada u Poznanovcu

1. ŽNL 11. kolo: Inkop – Straža 4:6

Nakon domaćeg poraza od Klanjca, Straža je u 11. kolu 1. zagorske lige gostovala u Poznanovcu kod Inkopa. Jasno je bilo da će Straža zadržati prvo mjesto i nakon ove utakmice, jer je u nju ušla sa 4 boda prednosti ispred Oroslavja, no kako je to bila utakmica kod zadnjeg na ljestvici, svakako se očekivala pobjeda. Inkop s druge strane sa samo 7 bodova prije utakmice mora u svakoj tražiti bod (ove), pa čak i kada stigne lider.

Burno prvo poluvrijeme završilo 2:2

Nakon početnog odmjeravanja snaga prvi ozbiljniji pokušaj završio je vodstvom gostiju. U 9. minuti nakon ubačene lopte Igor Križanec puca, a golman domaćina Tomislav Kuštović krajnjim naporom odbija loptu u prečku. No, na njegovu žalost ona se odbija Križancu na glavu, pa ovaj rutinirano pogađa za 0:1. No, vodstvo nije dugo potrajalo. Najprije je u 11. minuti Roberto Petaj dao lijepu loptu na desnu stranu za Luku Bana, koji puca iskosa ali pored gola. No, u 12. minuti nabačenu loptu pred gol gostiju sjajno je pričekao Filip Vukić i glavom pogodio za 1:1.

Nakon toga nije se jedno vrijeme moglo vidjeti tko je prva a tko zadnja ekipa na ljestvici. U 16. minuti za Inkop sa 25 metara puca Matija Šoprek pored gola. Na drugoj strani u 19. minuti nakon ubacivanja Dubravko Žolek puca glavom, no obrana odbija loptu, koja dolazi do Kristijana Leljaka, koji sa 25 metara puca preko gola. No, u 21. minuti Straža opet vodi. Neodlučnost Kuštovića iskoristio je Dario Špoljar i stigao prvi na jednu loptu, Kuštović ga ruši a sa 11 metara siguran je Marko Strabić. No, ni ovaj puta vodstvo Straže nije dugog vijeka. U 24. minuti na desnoj strani napada Inkopa, negdje oko crte 16 metara dvoboj dva igrača. Napadač Inkopa pada, a sudac Sokolić pokazuje na prekršaj.

Nažalost u tom trenutku dobrih minutu nije bilo jasno radi li se o prekršaju u kaznenom prostoru. Pomoćni sudac Skozrit nije odmah dao znak za kazneni udarac, a glavni je sudac vidno tražio pomoć. Nakon konzultacija Sokolić ipak pokazuje na 11 metara, što jako ljuti igrače i vodstvo Straže, a u prigovorima pretjeruje Dino Jutriša, koji zbog psovanja dobiva izravan crveni karton. Kad se sve skupa smirilo u 27. minuti sa 11 metara za 2:2 pogađa Nikola Jakopec. Nakon toga gosti vidno nervozni i nezadovoljni sudačkim odlukama, a domaćini tu nervozu i igrača više koriste za prilike, ne i za gol do odmora. U 30. minuti nakon kontre Petaj traži Vukića, koji je u zaleđu. U 37. Marko Hegol sa 20 metara puca u blok, a u 39. Petar sa slične udaljenosti preko gola. U 44. minuti Jakopec trči kontru po lijevoj strani, vara obrambenog igrača i puca sa 20 metara malo iskosa, ali Novak je siguran. Tako se na odmor odlazi sa 2:2.

Straža se smirila i sa igračem manje pobijedila

Odmah početkom nastavka, 47. minuti Straža i po 3. puta dolazi do vodstva. Lopta je nabačena iz slobodnjaka sa lijeve strane od strane Strabića, a na drugoj stativi Dario Špoljar fantastičnim udarcem pogađa neobranjivo za 2:3. U 49. minuti Jakopec puca iz slobodnjaka sa 30 metara ali Ivan Novak odlično brani. U istoj minuti na drugoj strani Špoljar se lijepo probio po lijevoj strani i nabacio ili pucao, kako god, lopta je prošla paralelno pored gola. U 53. minuti Špoljar se probija po lijevoj strani, ali previše čeka pa prilika propada. U 57. minuti novi prekid za novi gol Straže.

Nakon kornera lopta se odbija ponovno do Leljaka, koji nabacuje s desne strane na Križanca, koji je opet na pravom mjestu i glavom pogađa za 2:4. Domaćini, točnije Jakopec pokušavaju u 60. minuti, ali udarac iz slobodnjaka sa 30 metara odlazi visoko preko gola. U 70. minuti Borna Vidiček se našao u vrlo dobroj poziciji, nakon jedne izgubljene lopte domaćina. Krenuo je prema golu, ali se odlučio za udarac sa 25 metara i to neprecizno. U 71. minuti Borna je bio u još boljoj situaciji ali je promašio udarac glavom. U 73. minuti još jedan kazneni udarac za domaćine. Na rubu kaznenog prostora u dvoboju su bili Jakopec i Igor Cigrovski. Jakopec pada, a Sokolić pokazuje na 11 metara, uz ponovno veliko negodovanje gostujućih navijača, ovaj puta manje i igrača. No, u 76. minuti Vidiček naplaćuje sve promašaje. Dobio je jednu loptu na poklon, na 30 metara od gola, a onda se sjurio prema gol, lakoćom prošao 2 igrača i golmana i sa par metara gurnuo loptu u prazan gola za 3:5. U 79. minuti nova poklon lopta za Vidičeka, ali ovaj puta je bio neprecizan. U 86. minuti za Inkop je lijepo pucao Filip Martinić sa desne strane, ali Novak odlično brani, a sa druge strane Hegol puca preko gola. No, u 88. još jedan penal za domaćine. Srušen je Davor Lajšić, a zabio je Jakopec za 4:5. U 3. minuti sučeve nadoknade i peti kazneni udarac na utakmici, ovaj puta za Stražu. Srušen je Vidiček, koji je sam izveo penal i pogodio za konačnih, pomalo nevjerojatnih 4:6.

Alojz Jakopec, trener NK Inkop:

''Čudna utakmica, dosta penala. Prvo poluvrijeme s o se dobro držali imali 2:2, ali opet nas prate greške, i to nam se stalno ponavlja. Morat ćemo poraditi na tome. Čestitam Straži na zasluženoj pobjedi.''

Miljenko Kunštek, trener NK Straža:

''Kaj  reći nakon ovakve utakmice. Prvo poluvrijeme loše suđenje, neke odluke…Ne bio htio pričati o sucima, ali očito da se nogomet ne igra radi nogometa i igrača, nego radi sudaca. U nastavku se sve razvodnilo i kvaliteta nogometa slaba i treba naš savez raditi na tome da se radi na nogometu i treniranju a ne na sucima i tome slično.''