Derbi susjeda pripao Mladosti iz Zaboka

4. NL – središte skupina A: 24. kolo: Tondach – Mladost Zabok 0:3

U 24. kolu 4. NL središte skupina A veliki zagorski derbi u Bedekovčini. Tondach je dočekao Mladost iz Zaboka. Riječ je i o uvijek zanimljivom derbiju susjeda, od kojega se i ovaj puta dosta očekivalo. Zanimljivo je da je donedavni trener Tondacha Drago Bartolić nedavno preuzeo Mladost, ali zbog obveza nije mogao biti na ovoj utakmici, pa je goste vodio Tihomir Vančina.

Mladost Zabok na odmor sa golom i igračem više

Prvi pokušaj domaćina bilježimo u 3. minuti kada je iz slobodnjaka sa 20 metara pucao Karlo Bobinec ali je pogodio živi zid. U 7. minuti prvi puta prijete gosti. Vinko Kotarski se probio po lijevoj strani i ubacio, a Karlo Hrastinski je bio prvi na lopti u kaznenom prostoru ali nije uspio pucati. U 11. minuti Jurica Šoštar je osvojio jednu loptu na centru, dao dugu dijagonalu za Kotarskog na lijevu stranu, a ovaj nakon izvrsnog primanja ubacuje u sredinu, gdje Dario Kralj u zadnji čas izbija u korner.

U 15. minuti Mladost dolazi do vodstva. Obrana domaćina nije dobro očistila jednu naoko bezopasnu loptu, Nikola Krajačić daje u dubinu za Hrastinskog koji izlazi sam na Leona Volodera. Domaći golman brani mu udarac ali se lopta odbija opet do Hrastinskog koji iz druge pogađa za 0:1. Već u 16. minuti dobra lopta na Krajačića na ulasku u kazneni prostor. Krajačić nakon duela pada i gosti skaču sa klupe i traže penal, no sudac Belavić samo odmahuje. Najžešći u prigovorima bio je golman Zoran Mihovilić koji je zaradio žuti karton. U 19. minuti Matija Drempetić puca za goste iz slobodnjaka sa 30 metara iskosa s lijeve strane,  a Voloder uz malo muke ipak brani.

U 28. minuti Matija Benčić je iz svoje polovice sačuvao loptu, osvojio dosta prostora, dao za Drempetića, koji pak paralelno daje za Niku Škrleca koji puca malo preko gola. U 32. minuti Karlo Frtalj daje iz prve dobru loptu za Marka Mlinarića u napadu Tondacha, a njega obrana zaustavlja prekršajem na 20 metara po sredini. Puca Frtalj ali visoko preko gola. U zadnjim trenucima prvog poluvremena Tondach ostaje sa 10 igrača. Zbog preoštrog starta drugi žuti dobiva Ivan Bosec pa gosti uz vodstvo za nastavak dobivaju dodatni zamah. U nadoknadi prvog dijela Drempetić puca iz slobodnjaka sa 25 metara ali Voloder brani. Gosti tako odlaze na odmor sa minimalnim vodstvom.

S još dva gola potvrđena pobjeda

Nastavak je u 46. minuti sjajnom prilikom otvorio domaćin, no Petar Boronjek je promašio iz sjajne šanse. Na drugoj strani, u 52. minuti Hrastinski  se probio u kazneni prostor, no nje ostalo snage za bolju povratnu loptu. No, upornošću uzima još jednom loptu i puca malo pored gola. U 53. minuti nakon jedne odbijene lopte sa 20 metara puca Škrlec, ali malo preko gola. U 56. minuti Krajačić se odlično othrvao na desnoj strani i ubacio na drugu stativu, gdje je pažnji obrane izmakao Kotarski, no loše prima loptu, pa prilika propada.

U 61. minuti Tondach je bio blizu izjednačenju. Boronjek je ispucao jednu loptu iz svoje polovice, a Frtalj je to dobro pratio, pobjegao obrani i izbo sam pred Mihovilića. No, otišao je malo previše u desno, pa je Mihovilić lako obranio njegov udarac. No, na drugoj strani, gosti u 64. minuti dolaze do 0:2. Kotarski je primio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, obrana mu na trenutak uzima loptu, ali se ona odbija opet do njega. Drugu priliku ne propušta, pogađa od lijeve stative, neobranjivo za 0:2.

U 73. minuti Frančina daje jednu paralelnu loptu na 18 metara za Darija Boseca koji puca preko gola. U 79. minuti domaćini pokušavaju ubacivanjem s lijeve strane, no Frtalj je malo kratak u sredini kaznenog prostora. U 85. minuti Filip Merlin, koji je ušao u nastavku sa 20 metara puca preko gola Mihovilića. A onda u 86. minuti treći gol gostiju u najljepšoj akciji na utakmici. Škrlec je bio nezadrživ u zoni udarca, kada si je oslobodio prostor pucao je po zemlji, Voloder je to obranio, no lopta je ostala 'živa'. Na nju prvi dolazi Dino Ocvirek i vrlo nesebično igra petom, a Hrastinski sa par metara šalje loptu u gol za konačnih 0:3. U prvoj minuti nadokande još je Ocvirek pucao iz slobodnjaka sa 25 metara u živi zid. Tako je Mladost stigla do zaslužene pobjede u vrlo dobroj utakmici, koju je 20 minuta prije kraja pokvario jaki pljusak, koji je otjerao i većino gledatelja.

Izjave: Franjo Pužin, trener NK Tondach: ''Zaslužena pobjeda Mladosti, mada smo i mi imali svoje šanse, pogotovo u nastavku Boronjek, kada smo trebali izjednačiti. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi.''

Tihomir Vančina, NK Mladost Zabok: ''Teška utakmica, teško gostovanje, znamo da su ovo uvijek utakmice s tenzijama, još dok sam i ja igrao. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj borbi, ali mislim kad rezimiramo sve, bez obzira na golove, da smo bili bolja ekipa. U polju je bilo dosta borbe, bilo je i teško vrijeme za igru na početku, ali zabili smo na vrijeme golove. Imamo sreću šti u nastavku nismo dobili gol iz velike šanse domaćina. Čestitam Tondachu, ali prije svega našim dečkima na borbenosti, rezultatu, jer imamo određenih problema i sa ozljedama, nedostaju nam 3-4 igrača. U konačnici kad sve skupa zbrojimo, rezultat je takav kakav je. Još jednom čestitam na fer i korektnoj borbi. ''