Bedekovčina do dvije nove pobjede

Kadeti Bedekovčine odigrali su dvije uspješne utakmice

U proteklom tjednu kadeti Bedekovčine (2002. godište) u 2. hrvatskoj kadetskoj rukometnoj ligi – središte imali su dvostruki program. Najprije su u četvrtak u 5. kolu gostovali kod Zaprešića i slavili sa 29:26. Od prve minute vidjelo se da je Bedekovčina došla po novu pobjedu. Nakon vodstva 1:0 Zaprešića, Bedekovčina radi seriju od šest pogodaka i stiže na 1:6, te se time ne zadovoljava i diže prednost na +7 za 7:14, u dvadesetoj minuti utakmice. Zaprešić do poluvremena smanjuje na 12:16. U drugom poluvremenu Bedekovčina diže na ponovno na plus 6 (12:18), te kad se mislilo da se ide prema rješenju pobjednika Zaprešić radi seriju 5:0 te stiže na minus 1, 17:18, te ubrzo i izjednačuje na 19:19. U tom su dijelu Bedekovčanci bili nezadovoljni suđenjem, a utakmica dobiva grublji karakter sa obje strane. No kadeti Bedekovčine ne dozvoljavaju vodstvo domaćinima, te 8 minuta prije kraja odlaze na plus 4, i do kraja uspijevaju održati vodstvo za konačnih 26:29. Najbolji strijelci kod Bedekovčine bili su Tibor Turković sa 8 i Dejan Končić sa 7 pogodaka, kod domaćina Jan Kovačec 7 golova.

Za vikend u 6. kolu Bedekovčina je dočekala Mladost 09 iz Samobora. Utakmica je shvaćena ozbiljno od prve minute. Iako vidno umorni od četvrtka i gostujuće pobjede nad Zaprešićem mladi Bedekovčanci skupili su glave i od prve minute se nametnuli kao bolji protivnik. Osim prvog vodstva 0:1 gostima nisu dali puno šanse. U prvom dijelu bilo je 15:9, a u nastavku još uvjerljivije do konačnih 31:18. Luka Pavetić pružio je odličnu utakmicu na vratima, a najbolji strijelci bili su Patrik Kelemen sa 7 i Marko Mohač sa 5 pogodaka, s tim da se u strijelce upisalo čak 11 igrača domaće momčadi. Bedekovčina je na vrhu tablice s maksimalnim učinkom kao i Medveščak. U četvrtak u 7. kolu Bedekovčina gostuje kod Gorice.

RK ZAPREŠIĆ - RK BEDEKOVČINA 26:29 (12:16)
ZAPREŠIĆ, Dvorana ŠRC Zaprešić Suci Bednjanec, Velika Gorica i Šoić, Samobor; GLEDATELJA: 70
BEDEKOVČINA: Pavetić, Končić 7, Kuleš 1 Turković 8(2), Mohač 1, Tkalčević 1, Draganić, Kelemen, Habulin, Klokočovnik 4, Ded 5, Sinković, Šoštar 2; TRENER: Filip Martinić

RK BEDEKOVČINA – RK MLADOST 09 31:18 (15:9)
BEDEKOVČINA, Dvorana SŠ BEDEKOVČINA, Suci Čačić i Josić, oba Zagreb; GLEDATELJA: 100
BEDEKOVČINA: Pavetić, Končić 3, Kuleš 2, Turković 3(1), Mohač 5, Tkalčević 1, Draganić, Kelemen 7, Habulin 1, Klokočovnik 3, Ded 2, Sinković 3, Šoštar 1; TRENER: Filip Martinić.