[4. NL – SREDIŠTE 11. KOLO: TONDACH – SEGESTA] Derbi bez golova

Tondach je u subotu u 11. kolu 4. NL središte dočekao Segestu. Očekivala se vrlo zanimljiva utakmica, jer se radi o dvoje ekipe koje prikazuju dobar nogomet ove sezone, a i na ljestvici stoje vrlo dobro. Naime, ovu utakmicu dočekali su kao susjedi na ljestvici. Tondach je bio 5. sa 17 bodova, a Segesta samo mjesto više sa 2 boda više. I vrijeme je bilo lijepo, pa su svi uvjeti za dobru nogometnu predstavu bili ispunjeni.

Malo prilika, bez golova

U prvih 45 minuta gledatelji su za dosta toga ipak ostali uskraćeni. Na teren su izašle dvije dobre ekipe, no dojam je bio da je i jednima i drugima prije svega važno bilo ne primiti gol. U takvom odnosu snaga, uz veliku dozu opreza, u prvih 10 minuta nismo vidjeli ništa. U 10. minuti prvi udarac domaćina i to nakon odbijene lopte Mario Čehulić puca sa 20-tak metara preko gola. U 11. minuti na drugoj strani Luka Vranić se probio po lijevoj strani, malo odugovlačio, pa mu obrana izbija loptu, ali samo do Ivana Kapca. koji puca iz prve sa 20 metara također preko gola. U 16. minuti Karlo Frtalj u napadu Tondacha pronalazi Juru Štimca, koji puca u blok. U 18. minuti Franko Borovčak pokušava iz slobodnjaka sa 35 metara iskosa s lijeve strane, ali golman Segeste Leonardo Trepša lako brani. U 20. minuti Krunoslav Sedak puca iz slobodnjaka, ali ovaj puta niti golman ne treba intervenirati jer netko iz obrane gostiju glavom odbija loptu. U 24. minuti zanimljivost. Prvi sudac Emilio Valentić se ozlijedio, pa ga je zamijenio 4. sudac Marin Babić. Gosti su pokušali u 26. minuti zaprijetiti, ali nakon nabacivanja s lijeve strane Jan Matić puca glavom točno u ruke Damira Družinca na golu domaćina. U poluvremenu siromašnom prilikama, možda najbliže golu Tondach je bio u 35. minuti, kada je Čehulić dao povratni za Ivana Rafaja, koji je nabacio, a Karlo Frtalj je primio loptu u kaznenom prostoru, osvojio 2-3 metra i pucao, ali je Trepša bio na mjestu. Zadnja dva pokušaja u prvih 45 minuta imali su gosti. U 38. minuti sa 30 metara je pucao Ivan Šipuš, ali je Družinec obranio, a u 42. minuti Rikardo Malbašić je dobio loptu na desnoj strani, Kralj ga je blokirao, no ovaj ipak puca, ali Družinec brani.

Nastavak također bez golova

Već u 47. minuti Tondach je bio, do tada u najboljoj prilici. Frtalj se izborio za jednu loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, zavrnuo u sredinu, gdje iz voleja pokušava Čehulić sa nekih 8 metara i pogađa suigrača Filipa Merlina na nekih 5 metara. Na drugoj strani, odmah u 48. minuti Malbašić je ubacio s lijeve strane, a Vranić pucao iz prve i to malo preko gola. U 59. minuti gosti prijete preko novog igrača imena Cuadros Alejandro Ospina, koji se probija po lijevoj strani, daje u sredinu, gdje loptu čeka Anes Handanović. No, njemu lopta bježi, ali dolazi do Šipuša, koji puca iz prve iskosa sa 18 metara malo pored gola. U 63. minuti u domaćem kaznenom prostoru, na lijevoj strani je loptu osvojio Stiven Romero Jhojan Sierra i dao kratko za Kapca, koji tehnicira na 7-8 metara od gola i puca, ali od obrane lopta odlazi u korner. Nakon drugog uzastopnog kornera Kapac se našao na desnoj strani i puca iskosa uz samu stativu, ali Družinec brani. U 68. minuti Štimac je odlično prošao po lijevoj strani, čak provukao jednom gostu loptu kroz noge i dao upotrebljivu povratnu na 10 metara za Sedaka, koji puca preko gola. U 77. minuti Sedak puca sa 25 metara preko gola, a minutu kasnije malo kasni na loptu Merlina. Tondach je pak opasno živio u 81. i 82. minuti. Najprije je Handanović prošao po lijevoj strani i dao za Ospinu, koji puca malo pored gola. U 82. minuti Kapac se izborio za jednu loptu, krenuo prema golu u kaznenom prostoru u pao u dvoboju sa obranom domaćina. Gosti traže kazneni udarac, no sudac samo odmahuje. Sedak pokušava iz daljine i u 85. minuti, ali sa 30 metara puca preko gola. Kapac pak na drugoj strani puca u 88. minuti sa 25 metara, ali malo pored gola. U 90. minuti Robert Jurina izašao je sam po desnoj strani, na jednu dobro podvaljenu loptu, no otišao je dosta ukoso i udarac je završio uz aut crtu na kontra strani. Zadnju priliku imali su gosti u 1. minuti sučeve nadoknade, kada je nakon velike gužve sa 10-tak metara malo iskosa s lijeve strane pucao Ospina ali pored gola. Na kraju je ostalo 0:0 u utakmici koju nećemo dugo pamtiti, ali iz koje su ipak i jedni i drugi uzeli po bod.

Drago Bartolić, trener NK Tondach:

''Bila je to jedna čvrsta utakmica, bez prevelikih prilika s jedne ili druge strane. Ušli smo u jednu malu krizu, ali zaslužili smo bod, osvojili smo bod i idemo dalje.''

Dario Kovačević, trener NK Segesta:

''Prva prvenstvena utakmica, tvrda i čvrsta. Mislim čak da smo mi u pojedinim dijelovima bili bolji takmac, pa i kroz cijelu utakmicu, i imali smo svoje prilike. O suđenju ne bih, ali mislim da je bila jedna situacija i za strožu kaznu, ali tako je kako je. Sretno dalje domaćinu.''