Zagorske plaće skoro 20% manje od državnog prosjeka
987 poduzetnika s područja Krapinsko-zagorske županije u prvoj polovici ove godine ostvarilo je ukupan prihod od 3 milij
987 poduzetnika s područja Krapinsko-zagorske županije u prvoj polovici ove godine ostvarilo je ukupan prihod od 3 milijarde i 163 milijuna kuna, što je u odnosu na isto razdoblje lani povećanje za 11,5%, izjavio je na jučerašnjoj sjednici Gospodarskog vijeća županijske gospodarske komore predsjednik Ivica Cerovečki.
Zagorski poduzetnici u prvom su polugodištu 2004. godine zapošljavali 15 tisuća 779 djelatnika, što je 4,8% više nego u prvoj polovici 2003. Prosječna mjesečna neto plaća u Krapinsko-zagorskoj županiji iznosila je 2 tisuće 878 kuna, što je pak 19,7% manje od prosjeka Republike Hrvatske.
Tijekom prvih šest mjeseci ove godine poduzetnici u Krapinsko-zagorskoj županiji izvezli su roba i usluga u iznosu od 123,6 milijuna američkih dolara, što je povećanje za 17,8% i s čime županija sudjeluje sa 3,32% u ukupnom izvozu Republike Hrvatske.
Gospodarsko vijeće nominiralo je jučer i poduzetnike za najviša godišnja priznanja. U skupini velikih poduzetnika za zlatnu plaketu nominirana je Vetropack Straža iz Huma na Sutli, od srednjih poduzetnika Print centar Krapina, a u skupini malih poduzetnika Kostel promet iz Pregrade.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO I VIDEO: Gori poznata zagorska tvrtka, sve službe na terenu
Najgore će biti u Zagorju i Zagrebu: Izdano upozorenje za opasno nevrijeme
[VIDEO] Opet se razbuktao požar: Gori cijela tvornica u Zagorju
Šimunić nakon akcije USKOK-a i vraćenih mobitela: 'Idem do kraja'
Novi požar u Zagorju: 'Izgleda grozno, dima ima do centra'
U OŠ Bedekovčina prezentiran priručnik iz fizike ‘Zacopan ili morti zacopran? Naj bu senek ljubaFizika!’
Oglasile se obitelji pogođene požarom u Grabrovcu: ''Ono što ćemo pamtiti je golema podrška zajednice, prijatelja, susjeda i potpunih neznanaca''
Obavijest o provedbi adulticidne dezinsekcije komaraca na području grada Varaždina
Županijska skupština KZŽ usvojila rebalans proračuna, ide se i u kreditno zaduženje od 25 milijuna eura
FOTO Nevrijeme bacilo u očaj vinogradare: 'Noćas nam je srce ostalo tamo'
Opsjedaju vrtove, vočnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
