Uručene potvrde polaznicima IT tečajeva u okviru projekta Unlimited
U informatičkom kabinetu zabočke gimnazije dodijeljene potvrde polaznicima osnovnog i naprednog informatičkog tečaja koji su se provodili u okviru projekta „Unlimited“, sufinanciranog sredstvima Europske unije u okviru programa IPA IV, koji za cilj ima poticanje intenzivnijeg uključivanja osoba s invaliditetom na tržište rada.
U informatičkom kabinetu zabočke gimnazije dodijeljene potvrde polaznicima osnovnog i naprednog informatičkog tečaja koji su se provodili u okviru projekta „Unlimited“, sufinanciranog sredstvima Europske unije u okviru programa IPA IV, koji za cilj ima poticanje intenzivnijeg uključivanja osoba s invaliditetom na tržište rada.
Projekt kao vodeći partner provodi Krapinsko-zagorska županija uz partnerstvo sa Zagorskom razvojnom agencijom i HZZ Područnom službom Krapina.
Nova vještina polaznicima ovih tečajeva važna je kako u privatnom životu, tako i u traženju zaposlenja, obogaćujući njihovo znanje i kvalifikacije stečene tijekom prijašnjeg, redovnog školovanja. Projekt je omogućio i dokazao da ograničenja zapravo ne postoje, jer su i teoriju i praksu uspješno svladale, između ostalih, i osobe s oštećenjem vida i oštećenjem sluha.
Uz predavače, polaznicima su u svladavanju gradiva i na vježbama bili na raspolaganju stručni asistent projekta, kao i volonterka. Projektom je osim toga bio osiguran i prijevoz, što je također od od iznimne važnosti, obzirom da mnogi od polaznika žive u udaljenim naseljima naše županije koja i inače imaju slabe linije javnog prijevoza.
Inače, u tijeku su još dva, oba verificirana, obrazovna programa – onaj za specijaliste web dizajna koji se provodi u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću u Zaboku te program obrazovanja oblikovanja keramike u Srednjoj školi Bedekovčina. Koncem mjeseca kreće i edukacija izrade tradicijskih drvenih igračaka koja će biti organizirana u Mariji Bistrici.
Dodajmo još da će se u okviru projekta „Unlimited“ održati i informativna radionica za poslodavce u sklopu ovogodišnjeg Sajma poslova u Krapini 22. ožujka. Na njoj će poslodavci moći dobiti uvid u poticaje za poslodavce kod zapošljavanja osoba s invaliditetom, steći predodžbu o njihovim znanjima i vještinama te čuti neke primjere iz prakse.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dramatični prizori: Vozač autobusa iz Krapine srušio stup i izletio na autobusnu stanicu!
Dobivaju nasljedstvo ili veliku svotu novca preko noći: ova 2 znaka rješavaju stambeno pitanje do kraja ljeta
[DRAMA U ZABOKU] Udarao ga u glavu i vikao: 'Čije si ti dijete gutil'
Zagorju prijete grmljavinski pljuskovi: Božarov najavio kada stiže promjena vremena
Objavljen popis: Stiglo puno novih kamera na ceste – evo svih lokacija u Zagorju
VAŽNO: Državna cesta u Zagorju privremeno se zatvara za promet
Dan bajke pri Starom gradu u Konjščini ponovno okuplja male i velike ljubitelje igre i mašte
Opsjedaju prozore, balkone i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Velika potraga: 13-godišnjak nestao, obitelj i policija ga traže
TEŠKA NESREĆA: Prevrnuo se traktor, jedna osoba poginula
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
