Otvoren natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava

Autor: Zagorje.comobjavljeno prije 155 dana 6h 2min

Riječ je o bespovratnim sredstvima u iznosu od 50.000 do 200.000 eura za projekte u trajanju od minimalno 6 do maksimalno 18 mjeseci, a iznos bespovratne potpore može iznositi najviše 85 posto od ukupnih opravdanih troškova projekta.

Email

Otvoren je natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava u okviru IPA III C komponente – „Potpora jačanju konkurentnosti hrvatskog malog i srednjeg poduzetništva“ koji zainteresirani mogu naći na stranicama Središnje agencije za financiranje i ugovaranje.

Riječ je o bespovratnim sredstvima u iznosu od 50.000 do 200.000 eura za projekte u trajanju od minimalno 6 do maksimalno 18 mjeseci, a iznos bespovratne potpore može iznositi najviše 85 posto od ukupnih opravdanih troškova projekta.

Na ovaj se natječaj mogu javiti sva mala i srednja poduzeća registrirana u Republici Hrvatskoj uz neke preduvjete, poput solventnosti i dokaza da su podmirena sva porezna davanja.

Na natječaj se mogu javiti poduzeća klasificirana prema NKD od C10 do C33 (proizvodnja hrane, pića, tekstila, kože, drvna,metalna i papirna industrija, proizvodnja namještaja, metala, kemikalija i drugi),  E 37 do E 39 (prikupljanje otpada, remedijacija), zatim J62 (programiranje), M 71.2 (tehničke analize i testiranja) te S96.01 (kemijsko čišćenje).

Natječaj se odnosi na aktivnosti uvođenja novih proizvodnih metoda ili tehnologija koje su vezane uz energetsku učinkovitost, ekološke standarde, specijaliziranu obuku za korištenje nlovih tehnologija ili opreme, potom jačanje zaštite okoliša, unapređenje kvalitete proizvoda i usluga kupnjom ili instaliranjem opreme ili ICT rješenja te npr. i za certificiranje kompanije za standarde poput HRN EN ISO 9001, HACCP, GAP i druge.

Rok za predaju koncepta projekta s procjenom troškova je 20.veljače 2012., a sve dokumente možete pronaći na stranicama SAFU-a:  http://www.safu.hr/hr/natjecaji?category=&type=3&status=&pg=1&sort_by=0

Povezane vijesti

Raspisuje se prvi natječaj za hrvatske prevoditelje u institucijama EU objavljeno prije 3 dana 3h 10min

Raspisuje se prvi natječaj za hrvatske prevoditelje u institucijama EU

Prvi će natječaj za lingivste biti otvoren od 21.lipnja do 24.srpnja, a kandidati će morati imati fakultetsku diplomu, vrlo dobro poznavati engleski, njemački ili francuski te još jedan službeni jezik. Testiranje će se odvijati u dvije faze – prva u Zagrebu, a druga – za kandidate koji postignu najbolje rezultate – u Bruxellesu.

Završen tečaj izrade drvenih igračaka objavljeno prije 9 dana 3h 50min

Završen tečaj izrade drvenih igračaka

Jučer je svečanim uručenjem potvrda o osposobljavanju održanim u Mariji Bistrici završen još jedan obrazovni program za osobe s invaliditetom koji se provodio u okviru projekta "Unlimited" sufinanciranim iz programa IPA IV.

Zagorski gospodarstvenici na međunarodnom sajmu u Beogradu objavljeno prije 9 dana 5h 19min

Zagorski gospodarstvenici na međunarodnom sajmu u Beogradu

U zajedničkoj organizaciji Krapinsko-zagorske županije, Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije i HGK Županijske komore Krapina organiziran je posjet gospodarstvenika Krapinsko-zagorske županije 56. Međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća u Beogradu

Prema FINI u Zagorju je blokirano 494 tvrtki i 990 obrtnika objavljeno prije 10 dana 4h 17min

Prema FINI u Zagorju je blokirano 494 tvrtki i 990 obrtnika

FINA je objavila podatke o tome koliko građana, a koliko pravnih osoba ima blokiran račun. Iako se na nacionalnoj razini brojke iz mjeseca u mjesec smanjuju, u našoj županiji broj blokiranih tvrtki i obrtnika raste

Zagorskih obrtnici i gospodarstvenici otputovali u Beograd objavljeno prije 11 dana 18h 19min

Zagorskih obrtnici i gospodarstvenici otputovali u Beograd

Delegacija od 50-ak zagorskih obrtnika i gospodarstvenika danas je otputovala u Beograd na 56. međunarodni Sajam tehnike.

Održano predavanje o kohezijskoj politici objavljeno prije 14 dana 5h 54min

Održano predavanje o kohezijskoj politici

U okviru ovogodišnjeg Europskog tjedna, uz niz programa pripremljenih u zagorskim školama, održano je i predavanje o Kohezijskoj politici i strukturnim instrumentima Europske Unije, o čemu je govorila Željka Medven iz Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova EU.

Zagorski predstavnici na zasjedanju Youth Regional Network-a objavljeno prije 15 dana 2h 24min

Zagorski predstavnici na zasjedanju Youth Regional Network-a

Beč je od 7. do 9. svibnja ugostio je plenarno zasjedanje Youth Regional Network-a (YRN), regionalnu mrežu mladih, platforme koja okuplja predstavnike mladih iz europskih regija te potiče na razmjenu ideja i iskustava, ali i usmjerava na osmišljavanje zajedničkih projekata i međuregionalno povezivanje mladih.

Europski tjedan u Krapinsko-zagorskoj županiji objavljeno prije 18 dana 4h 39min

Europski tjedan u Krapinsko-zagorskoj županiji

Savjet za europske integracije Krapinsko-zagorske županije i ove godine organizira nekoliko aktivnosti kojima se obilježava Europski tjedan, što je već uobičajena prigoda da se različitim ciljnim skupinama približi eurointegracijski proces.

Blokade isplata plaća: Umjesto plaće, radnicima daju ugovore za novu tvrtku objavljeno prije 21 dana 3min

Blokade isplata plaća: Umjesto plaće, radnicima daju ugovore za novu tvrtku

Na poziv čitateljima Večernjeg lista da se jave ako im je plaća blokirana jer nisu plaćeni doprinos javili su se i zaposlenici zagorskih tvrtki, M-Profila iz Zaboka, Veterinarske stanice u Donjoj Stubici i Konstruktora iz Zlatara...

Google oglasi
Google oglasi