Biciklisti Stubaka uspješno započeli sezonu
Prošlog vikenda sezona cestovnih biciklističkih utrka tradicionalno je otvorena Prvenstvom Hrvatske u ciklokrosu. Utrke
Prošlog vikenda sezona cestovnih biciklističkih utrka tradicionalno je otvorena Prvenstvom Hrvatske u ciklokrosu. Utrke su održane na terensko-cestovnoj stazi na Zlatnim stijenama u Puli. Ciklokros je disciplina u kojoj vozači cestovnim natjecateljskim biciklima prolaze stazu vožnjom po asfaltu i terenu, s uključenim trčanjem i svladavanjem prirodnih i umjetnih prepreka. Radi se o vrlo zahtjevnoj, a time i iznimno napornoj disciplini biciklističkog sporta.
Kao i prošlih godina, članovi BK „Stubaki“ su i ovaj put sudjelovali na toj utrci, no ovaj put sa značajno boljim uspjehom.
Naime, nakon dvije sezone postojanja kluba, rezultati napornog treniranja i skupljanja iskustva na brojnim natjecanjima postaju evidentni, a „Stubaki“ nedvojbeno postaju klub koji će se često pojavljivati na postoljima i dodjelama trofeja. Samim time, vodstvo kluba, kao i vozači, iznimno su zadovoljni postignutim rezultatima na ovoj utrci i s razlogom optimistički gledaju na predstojeću sezonu.
Zbog ograničene mogućnosti prijevoza, u Pulu je otputovalo osam odabranih vozača koji su sudjelovali u tri kategorije. Utrka se održavala u iznimno teškim uvjetima pa su tako i kvarovi, uglavnom bušenja guma i lomljenja kotača, odnijeli svoj danak. Utrku nisu uspjela završiti dva vozača, a ostali bi sigurno popravili ionako vrlo dobre rezultate, da dragocjeno vrijeme nisu gubili na međusobno mijenjanje kotača i bicikala. Ciljane zimske pripreme te svakodnevni treninzi na otvorenom, donijeli su očekivani uspjeh.
U kategoriji početnika Viktor Potočki osvojio je 9. mjesto, čime je bio i najbolji početnik B do 12 godina. U toj kategoriji Josip Bivol bio je 10.

Svoju sezonu u novoj, starijoj kategoriji kadeta vrlo uspješno su započeli Zvonko Balaško i Marko Franjković, osvojivši 3. odnosno 4. mjesto. Pošto su na utrci, iznimno, sudjelovali i vozači koji se bave isključivo terenskom vožnjom mountainbikea, njihov plasman ima težinu pobjede, odnosno drugog mjesta. Time su samo opravdali očekivanja kluba za njihovu kandidaturu u kadetsku reprezentaciju Hrvatske.
Među juniorima, Janko Benger je također ostvario svoj najbolji rezultat u ciklokrosu, osvojivši 6. mjesto, a novo pojačanje kluba u toj kategoriji, Marko Horvat iz Svete Nedelje, bio je 9.
Nažalost, zadovoljstvo postignutim uspjehom pomutili su događaji zbog kojih se naoko jednostavno putovanje pretvorilo u pravu avanturu. Naime, zbog već kroničnog nedostatka sredstava, klub je jedva uspio osigurati putovanje, u posljednji čas posuđenim kombijem koji se putem pokvario, čime nije u pitanje došlo samo sudjelovanje na utrci, nego i povratak kući. Sve je na sreću dobro završilo, a biciklistima ostaje nada u što skoriju mogućnost nabave pouzdanog vozila.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dobivaju nasljedstvo ili veliku svotu novca preko noći: ova 2 znaka rješavaju stambeno pitanje do kraja ljeta
Dramatični prizori: Vozač autobusa iz Krapine srušio stup i izletio na autobusnu stanicu!
[DRAMA U ZABOKU] Udarao ga u glavu i vikao: 'Čije si ti dijete gutil'
Zagorju prijete grmljavinski pljuskovi: Božarov najavio kada stiže promjena vremena
Objavljen popis: Stiglo puno novih kamera na ceste – evo svih lokacija u Zagorju
Tragična nesreća na gradilištu: Radni stroj usmrtio djelatnika
TahyCup – malonogometni spektakl 3vs3 s nagradnim fondom od 3.500 eura
FOTOGALERIJA: Osmo izdanje konferencije ''Žene i poduzetništvo u KZŽ'' posvećeno idejama koje stvaraju utjecaj
Za naš kraj izdano narančasto upozorenje: Sprema se grmljavinska oluja
Opsjedaju vrtove, vočnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
