Manda Kodaj "najbabica" za kolače
Manda Kogaj iz Radoboja pobjednica je ovogodišnjeg natjecanja i manifestacije Babičini kolači koja je jučer popodne održ
Manda Kogaj iz Radoboja pobjednica je ovogodišnjeg natjecanja i manifestacije Babičini kolači koja je jučer popodne održana u Humu na Sutli.
Pobjednički kolač zanimljiva je imena «Dva u jednom», čiji su osnovni sastojci brašno od bučinih koštica i kukuruzno brašno. Drugo mjesto osvojila je Ljubica Žitnjak iz Donje Stubice s kolačem od domaćeg bažulja ( grah), a treće mjesto Ivanka Tandarić iz Pregrade sa zelnicom od integralnog brašna sa bučinim košticama. Glavni kriteriji za ocjenjivanje kolačabili su izgled, originalnost i okus kolača. Na IV. Županijskom natjecanju u Babičinim kolačima, koje je održano jučer u prepunom kulturnom centru u Humu na Sutli, svoje umijeće u spravljanju već pomalo zabravljenih kolača pokazalo je čak 38 baka iz Krapinsko zagorske županije.
Uz spomenutu manifestaciju, održan je i humanitarni koncert na kojem su nastupili najpopularniji zagorski sastavi, a čiji prihod ide za kupnju prilagođenog kombi vozila za Udrugu distrofičara Krapina. Iduće godine domaćin Babičinih kolača bit će općina Radoboj, iz koje dolazi ovogodišnja pobjednica. Organizator Babičinih kolača je Krapinsko – zagroska županija, aova je priredba jednistvena u Hrvatskoj jer nijedna druga pokrajina nema manifestaciju u kojoj prvi plan dolaze bake. Cilj manifestacije uprave je promocija zagoorskih baka kje su oduvijek imalevrlo važno ulogu u zagorskim obiteljima,ne samo to što su spravljale razne delicije, već su bile i stupovi familija u kojima je nekoliko generacija živjelo zajedno.
Zoran Gregurek
Sljedeći članak
Zagorju prijete grmljavinski pljuskovi: Božarov najavio kada stiže promjena vremena
UPALJENI GENERATORI: Salatko otkrio koje područje je prvo na udaru
Opsjedaju vrtove, vočnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Kraj teškim danima za 3 znaka: U lipnju lebde od sreće, osmijeh im se zauvijek vraća
Županija dodijelila 114.180 eura udrugama: 'Hvala od srca na sjajnim projektima'
Viktoru Šimuniću USKOK upao u kuću: 'Uzeli su mi sve uređaje na kojima sam imao podatke o savezima i koje sam se spremao objaviti
Uskok upao u kuću Viktora Šimunića: zaplijenili mu mobitel, odnose računala i dokumentaciju
Nova akcija USKOK-a: U tijeku su uhićenja i hitne dokazne radnje
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
