Nikola Špoljar treći, muška ekipa AK Zabok druga u Hrvatskoj

U Požegi održan 3. Požeški polumaraton – Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu

U organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i AK Požega u Požegi je održan 3. po redu Požeški polumaraton koji se ujedno bodovao za Prvenstvo Hrvatske. Polumaraton je imao i međunarodni prizvuk, a na njemu je nastupio 222 trkača iz trkačica iz Hrvatske, BiH, Kenije, Srbije, Norveške, Mađarske i Slovačke.

U međunarodnoj konkurenciji najbolji je bio Kenijac Isaac Kimutai Ngeno, koji je 21 kilometar prošao u vremenu 1:08.50, a sekundu kasnije u cilj je stigao njegov sunarodnjak Hose Kiplagat Tuei. Treće mjesto pripalo je trkaču AK Agram, Petru Bratuliću, koji je ujedno okitio naslovom prvaka Hrvatske ispred svog klupskog kolege Zlatka Kožuhara, dok je odličan treći bio trkač AK Zabok, Nikola Špoljar, koji je osvojio treće mjesto u poretku za PH. Vrlo dobre rezultate ostvarili su i Mario Špoljar i Matija Grabrovečki. Špoljar je bio šesti, a Grabrovečki sedmi. Spomenuti trojac okitio se ekipnom naslovom viceprvaka Hrvatske, bolji od njih bili su samo trkači Agrama, dok je Dubrovnik bio treći. U ekipnom poretku nastupili su trkači AK Rudolf Perešin iz Gornje Stubice u sastavu: Dražen Dinjar, Matija Lukina i Neven Čorko, koji su osvojili solidno peto mjesto u konkurenciji trinaest muških ekipa.

U ženskoj konkurenciji slavila je Bojana Bjeljac iz AK Dinamo-Zrinjevac, ispred dvije atletičarke AK Agram, Matee Hačić-Matošević i Katarine Vukančić. Najbolja zagorska predstavnica bila je na 22. mjestu Željka Gašparić (najbolja u konkurenciji Ž40).

Ekipa AK Zabok u sastavu: Željka Gašparić, Jelena Brezak (3. u Ž35),i Sanja Loborec osvojila je sedmo mjesto u konkurenciji deset ekipa. Prvakinje Hrvatske su atletičarke AK Agram, drugo mjesto osvojio je AK Sljeme, a treće AK Forca iz Zagreba.

Odličnim rezultatima AK Zabok pridružio se i Igor Visinski, koji je osvojio drugo mjesto u utrci građana na 5 kilometara.

Rezultati

Muškarci pojedinačno: 1. Petar Bratulić 1:09.34 , 2. Zlatko Kožuhar 1:10.44 (oba AK Agram, Zagreb), 3. NIKOLA ŠPOLJAR 1:13.27, .. 6. MARIO ŠPOLJAR 1:14.46, 7. MATIJA GRABROVEČKI 1:14.54 (svi AK ZABOK), … 12. DRAŽEN DINJAR 1:16.32, 13. MATIJA LUKINA 1:16.33 (oba AK R. PEREŠIN, G. Stubica), 15. ALEN ČRETNI 1:17.00, . 17. DAMIR HRŠAK 1:17.12 (oba AK ZABOK), .. 20. NEVEN ČORKO 1:17.56, … 30. NIKOLA ŠKVORC 1:21.52, … 35. ZORAN KOMAR 1:23.35 (oba AK R. PEREŠIN, G. Stubica), … 47. IVICA GAŠPARIĆ 1:30.18, … 56. SVEN ŠEMOVČAN 1:35.43 (oba AK ZABOK), ..