Zabok u drami dobio Šibenik i izborio polufinale kupa Krešimira Ćosića

Nakon sezone 2009./2010. kada je Zabok bio peta hrvatska momčad i izborio Euro Chellenger cup, ovo je najveći klupski uspjeh zabočke košarke

U dramatičnoj utakmici četvrtfinala kupa Krešimira Ćosića košarkaši Zabok savladali su Šibenik rezultatom 86:84 i tako izborile finale tog natjecanja u kojem ih očekuje najbolja hrvatska momčad – Cedevita. Nakon sezone 2009./2010. kada je Zabok bio peta hrvatska momčad i izborio Euro Chellenger cup, ovo je najveći klupski uspjeh zabočke košarke.

Od početka se naziralo da će utakmica imati dramatičnu završnicu. Obje momčadi su se često izmjenjivale u vodstvu. Zabok je u 18. minuti nakon odlične asistencije Kapusti prema Vlaiću imao +6 (29:35), no s dvije trice Milekovića i Šarića gosti su vratili stvari na početak. Nakon što je Vlaić pogodio tricu sa sirenom, Zabok ipak na veliki odmor prenosi četiri koša viška (38:42).

Šibenik je bolje otvorio treću četvrtinu i u 28. stigao čak do devet koševa viška (59:50), no tada se probudio Šakotić, pa je Zabok u zadnjih deset minuta ušao sa samo četiri koša manjka.

U uvodnim minutama zadnjeg dijela utakmice vidjeli smo simultanku Buljevića, koji je postigao devet koševa u nizu i držao Zabok u igri. No u 34. minuti zaradio je četvrtu osobnu, pa ga je Perinčić morao izvući iz igre za samu završnicu. Zabok je preko Vlaića uspio doći do +5 (72:77) u 37. minuti, no dvije brzoplete reakcije i trice Bašića vratile su Šibenik u igru (80:81). U ruletu slobodnih bacanja bolje se snašao Zabok, Šibenik je u odsutnim trenutcima izgubio dvije lopte, a veliko slavlje Zaboka kojem su u završnici navijanjem znatno pridonijeli navijači Zadra, moglo je početi. Na kraju Zabok 86 Šibenik 84.
Zabok su predvodili Vlaić s 18 poena i 6 skokova i Marić s 15 poena, 4 skoka, 4 osvojene lopte i dvije asistencije dok je Buljević jako dobro iskoristio svojih 13 minuta u kojima je zabio 11 poena uz 3 skoka. Kod Šibenika su Bašić i Mileković ubacili po 16 poena, a 13 je zabio Šarić uz 6 asistencija.

U petak u 17 sati Zabok čeka polufinale protiv Cedevite, koja je u prvom polufinalu pobijedila Zagreb rezultatom 114:63.

ŠIBENIK – ZABOK 84:86 (20:20, 18:22, 23:15, 23:29)
ZADAR: dvorana Krešimir Ćosić na Višnjiku, GLEDATELJA: 200, SUCI: Hordov, Terlević i i Vulić.
ŠIBENIK: Gabrić 2, Šarić 13 (3-4), Vitali 8 (4-4), Gulin, Bašić 16, Bundović 9 (1-2), Pandurić 11 (3-4), Jelić, Mileković 16 (5-6), Nakić 7 (1-2), Klepo 2 (2-2), Paić. TRENER: Vladimir Anzulović
ZABOK: Marić 15 (7-10), Kapusta 7 (4-4), Kalpić, Jordano 9 (1-2), Vlaić 18 (5-7), Črnjević 9 (1-2), Vučić 8 (2-2), Tuđen, Buljević 9, Jambrović, Šakotić 9 (4-5). TRENER: Ivan Perinčić