Tijesna pobjeda Ksavera u Petrinji

Odigrano 14. kolo III. Hrvatske košarkaške lige-centar

Bez Igora Peklarića Ksaver je teško došao do pobjede u gostima protiv Petrinje. Na poluvremenu su Zabočani imali šest koševa razlike (39:45), no onda su katastrofalno loše odigrali treću četvrtinu, koju su izgubili rezultatom 24:9, pa je domaćin u zadnjih deset minuta ušao s devet koševa viška (63:54). Ksaverovci su ipak u zadnjoj četvrtini uspjeli dokazati da su bolja momčad i na kraju su slavili sa 4 koša viška (76:80). Najbolji u redovima Ksavera bio je Filip Đurkan s 26 koševa, a odličan je bio i Ivan Martinko koji je zabio 21 koš.

Nakon 14. kola Ksaver i dalje vodi „mrtvu trku“ s Medveščakom i Fortunom za vrh ljestvice. U idućem kolu Ksaver u Zaboku dočekuje pretposljednju Novsku.

PETRINJA – KSAVER 76:80 (20:23, 19:22, 24:9, 13:26)
KSAVER: Đurkan 26, Martinko 21, Hohnjec 12, Tomek 7, Fiket 7, D. Herceg 5, Roginić, Bašić, Črnjević, Turk, Ivanek, S. Herceg.
Ostali rezultati 14. kola: Fortuna – Duga Resa 94:35, Dugo Selo – Sisak 57:72, Ogulin – Novska 102:53, Glina – Medveščak 42:93.