Šesto uvjerljivo gostujuće slavlje Zaboka

Žuti su još jednom dokazali Kaštelanima da su trenutno znatno kvalitetnija momčad

Zabočani su s puno respekta krenuli put Kaštela prema probuđenom domaćinu, koji je u teškoj situaciji i ima samo tri pobjede, no Žuti su još jednom dokazali Kaštelanima da su trenutno znatno kvalitetnija momčad i na kraju su zasluženo slavili s 19 koševa razlike (63:82), a u jednom su trenutku Zabočani imali i 27 koševa viška (50:77).

Domaćin je dobro parirao u prvoj četvrtini zahvaljujući raspoleženom Šipiću. Tijekom cijele prve četvrtine momčadi su se izmijenjivale u vodstvu, da bi Jordano sa sirenom donio Zaboku prednost od pola koša (19:20) na kraju prve četvrtine.

Nakon tri i pol minute u drugoj četvrtini Zabok je stigao do devet koševa viška (22:31). Tricu je pogodio Jordano, dva puta je uspješno pogodio Šakotić, jendom uspješno položio Vlaić i Zabok je imao pristojnu prednost. No domaćin se brzo pribrao i tricama Rašetine i Došena stigao na tri koša manjka (28:31).  Redove Zaboka povezao je Marić, i minutu prije odlaska na veliki odmor nakon trice Vučića, Zabok prvi puta ima dvoznamenkasto vodstvo (30:40), no za domaće pogađa Mandić, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 32:40.

Pobjednik riješen u trećoj četvrtini

Sve je riješeno u trećoj četvrtini. Dobrom igrom je nastavio Marić, razigrao se i Kapusta i Zabok je polako pojačavao obranu i vodstvo. Na isteku 25. minute Zabok već ima 16 koševa viška (40:56) nakon polaganja Črnjevića, a raspoloženi Šakotić poga tricu sa sirenom iz teško situacije, pa Zabok u zadnjih deset minuta ulazi s 18 koševa viška (48:66).

Početkom zadnjih deset minuta dolazi do potpunog raspada sistema u redovima Zaboka, što Zabok koristil i iz minute u minutu povećava vodstvo. Odmah na početku zadnje četvrtine Vlaić polaže za +20 (48:68), a isti igrač postiže tricu za 25 koševa viška (48:73) u 33. minuti. Najvećih +27 (50:77), Zabok ima u 35. minuti nakon polaganja Marića. Do kraja utakmice Perinčić je dao priliku svim svojim suigračima, domaćin se malo sabrao i uspio smanjiti na konačnih 63:82.

Ovo je šesto gostujuće slavlje Zaboka, a kao i preostalih pet odrađeno je na vrlo uvjerljiv način.

S 15 koševa Dejan Šakotić bio je najefikasniji u redovima Zaboka. Vlaić i Črnjević upisali su po 13 koševa, s time da je Vlaić 6 puta usješno skočio uz tri asistenicije, a Črnjević je uz 5 skokova također upisao 3 asistencije. No prvo ime utakmice ipak je bio Petar Marić koji je maestralno vodio igru Zaboka, te je uz 11 koševa upisao 5 skokova i 6 asistencija. Kod domaćih Ivan Rašetina upisao je 24 koša uz 4 asistencije, Ante Đugum je zabio 13 koševa uz 6 skokova, a Dino Šipić koji je odlično počeo, zaustavio se na 10 koševa.

RIBOLA KAŠTELA – ZABOK 63:82 (19:20, 13:22, 16:24, 15:16)

KAŠTELA: dvorana Sokolana, GLEDATELJA: 150, SUCI: Perlić, Jurjević i Goleš.

RIBOLA KAŠTELA: Kljajić, Mikulić, Rašetina 24 (2-2), Pruže, Došen 8, Mandić 2 (2-2), Đugum 13 (1-2), Vidović, Roso 6 (2-2), Šipić 10 (4-6). TRENER: Luka Žitko

ZABOK: Martinko, Marić 11 (1-2), Kapusta 4, Jordano 10, Vlaić 13 (0-1), Črnjević 13 (1-1), Ćutuk, Vučić 6, Tuđen 2, Buljević 6 (1-2), Jambrović 2, Šakotić 15 (2-3). TRENER: Ivan Perinčić

SLOBODNA BACANJA: Kaštela: 11/14 (79%); Zabok: 5/9 (56%)

DVICA: Kaštela: 14/30 (47%); Zabok: 22/34 (65%)

TRICA: Kaštela: 8/16 (50%) (Rašetina 6, Došen 2); Zabok: 11/26 (42%) (Šakotić 3, Jordano 2, Črnjević 2, Vučić 2, Vlaić, Buljević)

SKOKOVI: Kaštela: 24 (19+5) (Đugum 6, Došen 5, Šipić 5, …); Zabok: 28 (21+7) (Vlaić 6, Marić 5, Črnjević 5, …)

ASISTENCIJE: Kaštela: 20 (Kljajić 6, Rašetina 4, Došen 4, Đugum 3, …); Zabok: 23 (Marić 6, Kapusta 4, Jordano 4, Vlaić 3, Črnjević 3, …)

IZGUBLJENE LOPTE: Kaštela: 19 (Kljajić 4, Došen 3, …); Zabok: 15 (Jordano 4, Vučić 3, …)

OSVOJENE LOPTE: Kaštela: 6 (Roso 3, …); Zabok: 12 (Jordano 3, …)