Poraz i pobjeda stolnotenisača Zabok

Autor tz

U idućem kolu Zabočane prvo čeka domaćinstvo momčadi Sveta Nedjelja-Novaki

SPORT 24.10._STOLNI TENIS PRVA LIGA.JPG

Nakon poraza protiv favoriziranog Donata, stolnotenisači Zaboka poraženi su i od Velike Gorice-Stanfar (4:2), a onda su otputovali u Jastrebarsko i protiv domaće Jaske ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu od 4:0.

Martin Petrović i Marko Habijanec bili su prejaki u pojedinčanim susretima, iako je Luka Cvetko dugo mučio Habijaneca, imao je vodstvo od 2:0 i pomalo je mirisalo da će Eleger i Kramarić riješiti pitanje pobjednika, no domaći igrač sigurno je dobio iduća tri seta i time donio pobjedu svojoj momčadi u kojoj je ipak najviše pokakazao Martin Petrović, koji ni Atikoviću ni Cvetku nije dao ni najmanju šansu. Atiković je donio jedini pojedinačni bod u ovom meču, a zajedno s Cvetkom odnio je i pobjedu u uzbudljivoj igri parova.

Drugi meč bio je bitno drugačiji. Zabok Jaski nije pustio ni jedan jedini set i na kraju je uvjerljivo trijumifirao.
Nakon dva odigrana kola Zabok drži šestu poziciju.

U idućem kolu Zabočane prvo čeka domaćinstvo momčadi Sveta Nedjelja-Novaki, koja do sada nema niti pobjedu, a potom i puno teži zadatak, domaćinstvo protiv Samobora, koji jedini uz Donat ima stopostotni učinak.

STK V. GORICA-STANFAR - STK ZABOK - 4 : 2

Martin Petrović - Luka Cvetko - 3 : 0 (11 : 9, 11 : 6, 11 : 7)
Domagoj Elger - Damir Atiković - 1 : 3 (9 : 11, 12 : 10, 6 : 11, 9 : 11)
Marko Habijanec - Domagoj Kramarić - 3 : 0 (11 : 4, 11 : 6, 11 : 6)
Marko Habijanec & Martin Petrović - Luka Cvetko & Damir Atiković - 2 : 3 (8 : 11, 11 : 4, 3 : 11, 11 : 6, 5 : 11)
Martin Petrović - Damir Atiković - 3 : 0 (11 : 5, 11 : 8, 11 : 8)
Marko Habijanec - Luka Cvetko - 3 : 2 (9 : 11, 10 : 12, 11 : 6, 11 : 3, 11 : 8)

STK JASKA - STK ZABOK - 0 : 4
Lovro Tomac - Damir Atiković - 0 : 3 (6 : 11, 10 : 12, 8 : 11)
Tomislav Ciban - Domagoj Kramarić - 0 : 3 (8 : 11, 5 : 11, 6 : 11)
Martin Lončarić - Luka Cvetko - 0 : 3 (3 : 11, 7 : 11, 7 : 11)
Lovro Tomac & Tomislav Ciban - Damir Atiković & Luka Cvetko - 0 : 3 (3 : 11, 3 : 11, 6 : 11)

Ostali rezultati 2. kola: Bajer Fužine – Donat 3:4, Sveta Nedjelja-Novaki – Srdoči Rijeka 1:4, Samobor – Pula 2 4:3, Kvarner – Donat 1:4, Sveta Nedjelja-Novaki – Pula 2 3:4, Samobor – Srdoči 4:2.

Poredak: 1. Donat 6 (12:5), 2. Samobor 6 (12:7), 3. Pula 2 5 (11:10), 4. Velika Gorica-Stanfar 4 (8:5)(-1), 5. Srdoči 4 (9:9), 6. ZABOK 4 (7:8), 7. Kvarner 3 (5:6) (-1), 8. Sveta Nedjelja-Novaki 3 (6:12), 9. Bajer Fužine 2 (5:8) (-1), 10. Jaska 2 (3:8) (-1).

Parovi 3. kola: ZABOK-Sveta Nedjelja-Novaki (subota 28.10. dvorana Elektre u 11 sati), ZABOK – Samobor (subota 28.10. dvorana Elektre u 17 sati), Bajer Fužine-Srdoči, Kvarner-Pula 2, Velika Gorica-Stanfar – Donat, Bajer Fužine – Pula 2, Kvarner – Srdoči, Jaska – Donat.