Patrik Erceg srebrni na 100 leptir

Autor tz

Na 50 metarskom olimpijskom bazenu PVC Mladost u Zagrebu održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete i kadetkinje

Patrik Herceg

U organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza na 50 metarskom olimpijskom bazenu PVC Mladost u Zagrebu održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete i kadetkinje. Na državnu smotru sportski direktor, prof. Ivica Androić, poveo je četiri kadeta i jednu kadetkinju. Najuspješniji je bio Patrik Erceg koji je osvojio srebrnu medalju na 100 leptir. Bila je to i jedina medalja za Olimp na PH za kadete i kadetkinje. Spomenutu dionicu Erceg je prošao u vremenu 1:03,28. Erceg je vrlo dobar bio i na 100 slobodno gdje je osvojio petu poziciju s vremenom 58,43 sekunde.

Na 400 slobodno Erceg je osvojio 13. mjesto, na 200 slobodno 15., a na 200 mješovito 18. mjesto. Mauro Šipek Glavač osovjio je 35. mjesto na 400 slobodno, 33. mjesto na 200 mješovito, na 200 letpir bio je 40., a na 800 slobodno zauzeo je 19. mjesto. Petar Pavalić bio je 23. na 100 prsno, a zanimljivo je da je isti je uspjeh ponovio na 100 slobodno i na 800 slobodno, dok je na 200 slobodno završio na 32. mjestu, a Gašpar Futivić zauzeo je 30. mjesto na 100 prsno. Jedina plivačica u timu Olimpa, Jana Pavalić na 100 leptir osvojila je 20., na 400 slobodno 27., a na 200 slobodno 30. mjesto. Olimpova štafeta 4x100 mješovito zauzela je 12. mjesto. U konkurenciji 30 hrvatskih klubova, Olimp je ekipno osvojio 20. mjesto. Iduće natjecanje za Olimp Zabok je ljetno Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine koje se također održava od Zagrebu, ovih dana.