Novih osamnaest medalja za Olimp Zabok

Tri plivača i jedna plivačica nastupili su na plivačkom mitingu 'Jadran Grand prixu', a njih trinaestero na plivačkom mitingu Vidra

Plivači i plivačice Olimpa proteklog su se vikenda borili na dva polja. Četvero natjecatelja (tri plivača i jedna plivačica) nastupili su pod vodstvom Ivice Androića na plivačkom mitingu „Jadran Grand prix“ u Splitu, a njih trinaestoro pod vodstvom Maje Martinić nastupilo je na plivačkom mitingu Vidra.

Deset medalja u Splitu

Na 25 metarskom bazenu Poljud okupilo se 247 natjecatelja iz 24 ponajbolja hrvatska i 3 bosansko hercegovačka plivačka kluba. Dvodnevno natjecanje prvo iz serijala HPS Grand prix Hrvatska ponudilo je 17 individualnih utrka u subotu 21. i 17. utrka u nedjelju, 22. listopada 2017. godine. Olimpovci predvođeni sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem polučili su odlične rezultate već na početku plivačke sezone. Ukupno su osvojili 10 medalja, od toga 5 zlatnih i 5 srebrnih.

Najstariji Karlo Iljaš nastupio je u kategoriji B i bio zlatni na 1500 slobodno i 200 mješovito. Na 400 slobodno i 400 mješovito u dvije kategorije bio je srebrni. Jedina ženska predstavnica Olimpa, Tesa Novak nastupila je u C kategoriji i bila zlatna na 100 i 200 slobodno, te 100 leptir i srebrna na 200 slobodno ali u najjačoj A kategoriji. Na 400 slobodno bila je četvrta. Nikola Iveković nastupio je u B kategoriji i bio srebrni na 400 mješovito, peti na 200 prsno, osmi na 100 prsno i deseti na 50 slobodno.

Vili Sivec nastupio je u C kategoriji i bio peti na 400 slobodno, sedmi na 100 leptir i dva puta osmi na 100 i 200 slobodno.

Osam medalja na Vidri

Dvanaesta po redu Vidra plivala se na 25 metarskom bazenu Utrina. Prema propozicijama organizatora plivale su se dionice od 100 metara u svim plivačkim tehnikama (leptir, slobodno, prsno, leđno i mješovito) Ukupno je nastupilo 366 natjecatelja među kojima i 8 plivača i 5 plivačica Olimpa iz Zaboka.

Olimpovci su osvojili ukupno 8 medalja, od toga 2 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane. Najviše medalja osvojio je Patrik Erceg u kategoriji (D-2005.) i to jednu zlatnu na 100 prsno i tri srebrne na 100 mješovito, 100 slobodno i 100 leptir.
Tri medalje osvojio je Mauro Šipek Glavač (E-2006.), jednu zlatnu na 100 leptir s rekordom mitinga u kategoriji E i dvije brončane na 100 mješovito i 100 leđno. Među plivačicama u najstarijoj kategoriji (A-2003.) Hana Sivec bila je srebrna na 100 leptir.