Luka Đukez osvojio zlato i srebro na Montenegro Open 2017.

Autor zagorje.com

Luka je nastupio u dvije discipline: trčanje 200m u kategoriji T11, T12, T36, T38 gdje je osvojio zlato te u bacanju kugle u kategoriji F11, F12, T38 gdje je osvojio srebro

Prošle je nedjelje održano 1. Otvoreno prvenstvo za osobe s invaliditetom Crne Gore – Montenegro Open 2017. na gradskom stadionu Topolica u Baru.

Na prvenstvu je nastupilo 11 članova Hrvatske atletske reprezentacije osoba s invaliditetom, a među njima i Luka Đukez iz Lobora, član zagrebačkog AKOSI Agram. Luka je nastupio u dvije discipline: trčanje 200m u kategoriji T11, T12, T36, T38 gdje je osvojio zlato te u bacanju kugle u kategoriji F11, F12, T38 gdje je osvojio srebro. Radi spajanja kategorija plasman se određivao bodovanjem pomoću RAZA tablica.

Zapažene rezultate su zabilježili i ostali hrvatski reprezentativci, a vrijedi istaknuti rezultat Josipa Slivara koji je u bacanju diska, kategorija F44, postavio osobni rekord 51,12m, te rezultat Kristine Ivanković koja je proglašena najboljom natjecateljicom prvenstva koja je kuglu u kategoriji F12 bacila 11,61m i osvojila 841 bod.