Jesenje palo u zadnjih pet minuta

6. kolo I. Hrvatske malonogometne lige, Universitas - JESENJE 4:1 (1:0)

Još jedan naoko visok poraz Jesenja, no „zeleni“ su pali tek u zadnjih pet minuta utakmice protiv Universitasa u Splitu. Nažalost umjetnički dojam ne donosi bodovi, no Jesenje je u Splitu odigralo sasvim solidnu partiju, a za nešto više od poraza od 4:1, trebala je bita bolja realizacija, šansi nije nedostajalo.
Jesenje je bolje otvorilo pa je tako u prvih sedam minuta dvije prilike propustio Rumbak, a nakon njega i Cvilko i Kovačec. Bolje reći domaći vratar Franko Bilić pokazao je visoku vrijednost. Istaknuo se u 12. minuti i Končevski koji je obranio težak udarac A. Peše, a nedugo zatim i Šuljića. No u 17. minuti njegova se mreža zatresla. Ante Peša lijepo je primio loptu na poziciji sidruna i još ljepše prebacio Končevskog za 1:1.

Strabić dobrim udarcem u 26. minuti najavljuje izjednačenje koje se i dogodilo minutu kasnije kada je isti igrač lijepo prošao po desnoj strani i još bolje uposlio Cvilka koji pogađa za 1:1. Do 35. minute utakmica je bila skroz otvorena, a onda je Tustonjić oštro ubacio iz auta, a Končevski nespretno rukom odbio loptu u vlastitu mrežu za 2:1. Dvije minute kasnije Tustonjić zabija na asistenciju Šuljića, koji lijepim volejem postavlja konačnih 4:1 minutu prije kraja.

U idućem kolu u Krapinu stiže protivnik po mjeri, Brod 035. Bit će to dobra prilika za prvu pobjedu „zelenih“, ali i za bijeg s dna. Ukoliko se poslože neki rezultati, Jesenje bi se moglo probiti čak do devete pozicije. No o tom-potom. Treba prvo dati sve od sebe i pobijediti Brođane. Za to će Jesenju biti itekako potrebna potpora publike, koja sigurni smo neće izostati. Utakmica počinje sutra, u petak 16. studenog u 20 sati.

UNIVERSITAS – JESENJE 4:1 (1:0)

SPLIT: SD Gripe, GLEDATELJA: 300, SUCI: Kuran i Munjiza.

STRIJELCI: 1:0 A. Peša 17', 1:1 Cvilko 27', 2:1 Končevski (ag) 35', 3:1 Tustonjić 37', 4:1 Šuljić 39'.

UNIVERSITAS: Bilić, Mijić, Trivković, Crnjac, Rađa, Nazlić, Nikolić, A. Peša, Grubelić, D. Peša, Bokan, Tustonjić, Stojkić. TRENER: Hrvoje Budimir

JESENJE: Končevski, Kovačec, Janžek, Cvilko, Strabić, Krsnik, Rumbak, Osredečki, Puljek, Artić, Habjanec.

TRENER: Branko Digula