I. kolo IV. NL-središte: Gaj pao u zadnjih pet minuta

Autor tz

Valja reći da je Gaj u utakmicu ušao bez kartoniranog Čavale

Marko Martinić

Gaj je do 85. minute imao bod u džepu kod jakih Ponikvi, no u posljednjih je pet minuta primio dva zgoditka, pa se u mače vratio praznih rukava. Domaći su poveli već u 7. minuti kada je Šćuric na rubu kaznenog prostora srušio Kopuna, a sudac Ilčić pokazao je na bijelu točku. Sigurni realizator najstrože kazne bio je Štimac. Gaj se brzo oporavio od šoka. Odlični Martinić pratio je akciju Krebera i Blageca i s pet metara udaljenosti spremio je loptu u mrežu nemoćnog Curaća. Najbolju šansu za vodstvo u prvom dijelu kreirao je Blagec koji je odlično prošao lijevom stranom i uposlio Kipu, kojeg ruši stoper Ponikvi, no Ilčić je ovoga puta nijem. U nastavku akcije puca Vujica, no Curać krajnjim naporom brani njegov udarac. Gaj je u prvom dijelu pokazao više i šteta je što nogometaši iz Mača nisu na odmor otišli s prednošću.
Nakon slobodnog udarca s desne strane u 85. minuti činilo se da će lopta biti lagani plijen vratar Škofa, no njegovu lošu procjenu koristi Ćukelj i pogađa glavom za 2:1. Gaj se od tog šoka nije opravio, što više četiri minuta kasnije Štimac nakon ubačaja dolazi iza leđa zaspalog Habana i u padu glavom sprema loptu u mrežu za konačnih 3:1.
Valja reći da je Gaj u utakmicu ušao bez kartoniranog Čavale.

PONIKVE – GAJ MAČE 3:1 (1:1)

ZAGREB: igralište Gajnice, GLEDATELJA: 100, SUCI: Ilčić, Bičanić (oba Dugo Selo), Šekerija (V. Gorica).

STRIJELCI: 1:0 Štimac 8' (11m), 1:1 Martinić 15', 2:1 Ćukelj 85', 3:1 Štimac 89'.

PONIKVE: Curać, Fistrić (46' Pilipović), Knez (86' Berić), Ćukelj, Štimac, Obšivač (46' Ačkar), Zubčić, Bartolić (78' Pipić), Kopun (88' Nasić), Katić, Drežnjak. TRENER: Hrvoje Pipinić

GAJ MAČE: Škof, Kralj, Krpanec, Jurina (65' Haban), Vujica (84' Šukurma), Bobinec (66' Andrija Trčak), Blagec, Kreber, Kipa (46' Kuharić), Ščuric, Martinić. TRENER: Željko Deak