Atraktivni Zabok deklasirao Hermes Analiticu

26. kolo Hrvatski telekom Premijer lige košarkaša Hrvatske

Borna Kapusta prvi asistent lige

Ljepši oproštaj od regularanog dijela sezone Zabok nije mogao ni zamisliti. U atraktivnoj utakmici punoj lijepih poteza, Zabok je pobijedio Heremes Analiticu sa čak 29 koševa razlike (80:51) i tako još jednom potvrdio sedmu poziciju, koja već dugo nije upitna. Zabočani će tako puni samopozdanja dočekati Zadar u prvom krugu play offa, koji počinje ovaj tjedan.

Obje momčadi imali su problema sa sastavima uoči utakmice. Za Zabok nije igrao ozlijeđeni Marić, dok su gosti bili lišeni usluga Garafolića i Raiča, koji su ozlijeđeni sjedili na klupi, dok na utakmicu nije ni došao Svoboda.

Prva četvrtina uglavnom je prošla u izjednačenoj igri. Kapusta je lovio 9 asistencija na putu prema prvom asistentu lige i krenuo je dosta nadahnuto što se tiče organizacije igre. Zabok je već u 5. minuti izašao iz bonusa, što koristi Krodić i u 6. minuti Hermes ima vodstvo od četiri koša razlike (7:11). Kapetan Črnjević brzo vraća stvari na početak, pridružuje mu se Buljević i Zabok pola minute prije kraja ima +5 (23:18), no nakon trice Turića sa sirenom poslije prve četvrtine na semaforu je stajalo 25:23.

U drugoj četvrtini vidjeli smo pravu simultanku Buljevića. Četvorka Zaboka postigao je 10 koševa u nizu uz tri atraktivna zakucavanja, pa je Zabok u 17. minuti imao već 12 koševa viška (35:23), a raspoloženi Vlaić prije odlaska na veliki odmor podiže prednost na +14 (41:27).

Kapusta je već nakon prvog dijela ima na kontu šest asistencija, a Buljević 14 koševa. S uzbuđenjem su se čekale njegove tri asistencije.

Kapusta postao prvi asistent lige

Već  u prvom napadu u nastavku Kapusta odlično dodaje Vlaiću koji polaže za +16 (43:27). U 25. minuti gledalištvo je proključalo. Kapusta je ukrao jednu loptu i preko cijelog terena pronašo Vučića koji efektno zakucava za 51:30, a Kapusta upisuje devetu asistenciju, što znači da je postao najbolji asistent lige, ostavivši iza sebe Mirzu Sarajliju iz Jazina Arbanasi, s kojim je cijelo prventvo vodio borbu.

Prije zadnjih deset minuta utakmice Zabok je na kontu imao 19 koševa viška, no Perinčićevi momci nisu tu stali. Probudili su se Ćutuk i Šakotić, a prednost Zaboka je sve više rasla. Pet minuta dobio je Tuđen, a dvije Martinko, a kada su se njih dvojica upisala među strijelce, gledalište je ponovno proključalo. Na kraju je najvećih +29 (80:51) postavio upravo Ivan Martinko, a svi su igrači Zaboka u ovoj utakmici uspjeli upisati među strijelce. Bila je ovo još jedna partija u kojoj je gledalište moglo uživati.

Veseli dobra igra Vlaića koji je imao najbolju valorizacija. Upisao je 12 koševa, po 5 skokova i ukradenih lopti i 2 asistencije. Odličan je bio Lovro Buljević kojeg su samo dva skoka dijelila od double-double učinka. Uz 19 koševa upisao je 8 skokova. Dvoznamenkast je bio i kapetan Antonio Črnjević koji je postigao 15 koševa. Kapusta je na kraju upisao čak 10 asistencija. Solidni su bili Šakotić i Ćutuk, Vučić je po običaju odradio svoje, ali svakako vesele i 3 asistencije Tuđena u zadnjih pet minuta.  Goste je s 13 koševa predvodio Turić, Rajić je upisao 12, a Perić i Kordić po 10, s time da svaki od njih imao 6 koševa i 3 asistencije.

ZABOK – HERMES ANALITICA 80:51 (23-21, 18-6, 16-11, 23-13)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Jovović, Kovačević i Vedriš.

ZABOK: Martinko 2, Kapust 2 (0-2), Jordano 4, Vlaić 12, Črnjević 15 (1-1), Ćutuk 9 (1-2), Vučić 8 (2-2), Tuđen 2, Buljević 19 (2-6), Jambrović, Šakotić 7. TRENER: Ivan Perinčić

HERMES ANALITICA: Perić 10 (5-6), Kordić 10 (2-2), Raič, Đurinović 6, Garafolić, S. Krstanović, Turić 13 (1-2), Mioč, Rajić 12 (2-4), A. Krstanović

SLOBODNA BACANJA: Zabok: 6/13 (46%); Hermes: 10/14 (71%)

DVICA: Zabok: 34/53 (64%); Hermes: 10/30 (33%)

TRICA: Zabok: 2/12 (17%) (Buljević, Šakotić); Hermes: 7/23 (25%) (Kordić 2, Đurinović 2, Turić 2, Perić)

SKOKOVI: Zabok: 36 (24+12) (Buljević 8, Ćutuk 6, Vlaić 5, …); Hermes: 37 (22+15) (S. Krstanović 9, Perić 6, Kordić 6, …)

ASITENCIJE:  Zabok: 26 (Kapusta 10, …); Hermes: 9 (Perić 3, Kordić 3, …)

VALORIZACIJA: Zabok: 116 (Buljević 22, Vlaić 21, Črnjević 18, Ćutuk 11, Vučić 11, …); Hermes: 45 (Turić 15, Rajić 11, …)