Vraća se autobusni kolodvor u Zlatar
Autor: Mirjana Bašakobjavljeno prije 105 dana 14h 20minTvrtka Presečki grupa iz Krapine, glavni prijevoznik u Krapinsko-zagorskoj županiji u najam je uzeo bivši autobusni kolodvor u Zlataru, kojeg će ponovno staviti u funkciju.
Tvrtka Presečki grupa iz Krapine, glavni prijevoznik u Krapinsko-zagorskoj županiji u najam je uzeo bivši autobusni kolodvor u Zlataru, kojeg će ponovno staviti u funkciju.
Kako doznajemo od vlasnika, dr. Antuna Presečkog u tijeku su građevinski radovi koji će biti gotovi za otprilike mjesec dana. Autobusni kolodvor imat će i sve popratne sadržaje koji putnici koriste. Dakle, čekaonicu, prometni ured, ugostiteljski lokal. Bit će to autobusni kolodvor B kategorije kakav postoji i u Krapini.
Zlatarski gradonačelnik Miroslav Kopjar zadovoljan je činjenicom što će Zlatar ponovno imati autobusni kolodvor kao što je to bilo gotovo prije pedeset godina, jer ga Grad i zaslužuje kako zbog građana koji više neće morati stajati na kiši ili snijegu, tako i turista koji posjećuju ovaj dio Zagorja. Kaže, da ako već Grad ne možemo unaprijediti, barem mu vratimo stari sjaj kakav je imao dok je u funkciji bio autobusni kolodvor.
U vlasništvu Grada, nalazi se parkiralište ispred autobusnog kolodvora kojeg je Grad dao u najam tvrtki Presečki. Prema riječima gradonačelnika, zlatarski autobusni kolodvor na popisu je spomenika kulture, baš kao i autobusni kolodvor u Gospiću, te se smije rekonstruirati samo u izvornom obliku.
Ovo je jedini svijetli primjer investiranja u Zlatar u proteklih nekoliko godina, s obzirom da su firme s zlatarskog područja koje su hranile brojne obitelji otišle u stečaj, a Grad postao mjesto u kojem se samo dolazi navečer prespavati.
Zlatarščani i ostali putnici iz susjednih općina godinama su bili bez autobusnog kolodvora čija je tradicija u Zlataru stara gotovo pola stoljeća, pa vjerujemo da će ih ova vijest zasigurno razveseliti. Stavljanje autobusnog kolodvora u funkciju znači i otvaranje novih radnih mjesta, bolja prometna povezanost, ali i buđenje 'učmale' atmosfere u gradiću na sjeveroistoku naše županije.
Facebook komentari
Povezane vijesti
objavljeno prije 7 dana 20h 44min
USKOK ponovno u Zlataru
Na temelju anonimne prijave Uskočka je policija stigla u Zlatar i istražuje „papire“ vezane za putne naloge gradonačelnika Miroslava Kopjara i zapošljavanje dvaju zaposlenika grada.
objavljeno prije 26 dana 21h 55min
DANI GRADA ZLATARA: Praznik kulture, sporta, udruga i mališana...
Grad Zlatar ovaj tjedan brojnim kulturnim, društvenim i sportskim priredbama obilježava svoj 19. rođendan. Uvod u šestodnevnu proslavu bila je brdsko – biciklistička utrka „Sajmeni dani 2012.“ koja je u organizaciji BK Lastavica održana prošle nedjelje na brdu Puljek povrh Zlatara
objavljeno prije 26 dana 22h 16min
Od Zagorja do Istanbula
Uputili na sedmodnevno putovanje od Zlatara, preko Srbije do Bugarske i Sofije, pa zatim za Tursku i Istanbul kao konačno odredište...
objavljeno prije 27 dana 23h 22min
Dogovorom između čelnika ŽUC – a i Zlatara spriječena nova blokada gradskog računa
Grad Zlatar prošli su tjedan samo sati dijelili od polumilijunske blokade računa zbog koje bi tete u vrtiću i zaposleni u svim gradskim poduzećima i u gradskoj upravi ostali bez plaća narednih mjeseci.
objavljeno prije 42 dana 22h 54min
Zlatar će zbog lošeg financijskog poslovanja ispaštati do 2022.
Teško je kad jedan čovjek ostane bez plaće, ali što kad bez primanja i u dugovima ostane cijeli jedan grad?
objavljeno prije 43 dana 13h 45min
Projektom od 145 milijuna eura do jeftinijeg prijevoza do Zagreba
Kako je rečeno, studija integriranog prijevoza putnika pokazala je da se taj široko rasprostranjeni model organizacije javnoga gradskoga i prigradskog prijevoza u zemljama Europske unije može primijeniti na području Zagreba, Zagrebačke i Krapinsko-zagorske županije





