[RASTURILI SU] 'Zmajevima' četiri zlata, srebro i bronca na državnom prvenstvu

U Kostreni je održan drugi ciklus državnih kickboxing prvenstava u tatami disciplinama pointfighting za starije kadete, light contact za juniore i kick light za seniore te ring disciplini low kick za juniore

U subotu, 6. travnja, u Kostreni održan je drugi ciklus državnih kickboxing prvenstava u tatami disciplinama pointfighting za starije kadete, light contact za juniore i kick light za seniore te ring disciplini low kick za juniore.

Sudjelovalo je ukupno 290 natjecatelja iz 61 kickboxing kluba. KBK “Zmaj” nastupao je s pet natjecatelja u šest startova: dvije starije kadetkinje u pointfightingu (Ana Sovec; Elena Ljubek), dva juniora u light contactu (Stjepan Sedak i Ivan Bertić) te dva seniora u kick lightu (Diana Franke i Ivan Bertić).  “Zmajevi” su u zahtjevnoj konkurenciji u šest startova osvojili šest odličja te se okitili s četiri zlata, srebrom i broncom.

Ivan Bertić osvojio je dvostruku titulu državnog prvaka i to u light contactu za juniore do 84 kg obranivši prošlogodišnju titulu te u kick lightu za seniore do 84 kg.

Diana Franke državna je prvakinja u kick lightu za seniorke do 65 kg i obranila je lanjsku titulu.

Stjepan Sedak se okitio titulom državnog prvaka u light contactu za juniore do 57 kg i obranio lanjsku titulu.

Elena Ljubek je srebrna u pointfightingu za starije kadetkinje do 42 kg, a Ana Sovec je brončana u pointfightingu za starije kadetkinje do 55 kg.

Važno je spomenuti da su se Stjepan Sedak i Ivan Bertić te Elena Ljubek ovim uspjehom uvrstili u nacionalnu vrstu te se plasirali na predstojeće Europsko kickboxing prvenstvo za kadete i juniore koje će se održati krajem kolovoza u Gyoru, Mađarska.

KBK “Zmaj” je po sveukupnoj uspješnosti, u konkurenciji 61 kluba sudionika, s osvojenih četiri zlata, srebrom i broncom, zauzeo izuzetno visoko četvrto mjesto, no po osvojenim zlatnim odličjima i državnim titulama je na trećem mjestu, a u disciplini light contacta je, s tek dva natjecatelja, zauzeo treće mjesto.

Izvršni organizatori turnira bili su HKBS i KBK PGŽ i KBK “Bura”, Kostrena.