ODUŠEVLJENJE: Lana Preis državna prvakinja

Lana je postala državnom prvakinjom sasvim zasluženo

Na terenima TK Varteks u Varaždinu održano je državno prvenstvo u tenisu do 12 godina, na kojem je još jednom sjajnu sezonu i formu potvrdila Lana Preis iz ŠTK Zlatar. Lana je od početka sezone krenula sa sjajnim igrama i osvojenim turnirima, a sada je sasvim zasluženo stigla i do naslova državne prvakinje.

Oduševljeni jesmo, no iznenađeni i ne, jer je Lana u turnir ušla kao 1. nositeljica i ovim je trijumfom potvrdila da je trenutno prva hrvatska tenisačica do 12 godina. Najteži je posao imala u 1. kolu, kada je izgubila i jedni set, protiv Maje Brnić (Iteam). Lana je dobila prvi set sa 7:6, a tada uzvraća Maja sa 6:2. Ipak Lana se budi i 3. set rješava u svoju korist sa 6:2. Nakon toga do finala se prošetala. U 2. kolu sa 6:3 i 6:1 pobijedila je Petru Palikuću (Iteam), u četvrtfinalu sa 6:1, 6:1 Doru Mišković (Vulpes), a u polufinalu Luni Ivković (Iteam) nije prepustila niti jedan gem. Finale je donijelo ogled protiv druge nositeljice Nere Tešankić (Olimpija Osijek 1984.).

Nakon uzbudljivog prvog seta, kojeg Lana rješava sa 7:5, u drugom dvojbe nema i nakon 6:2 Lana uzima naslov prvakinje Hrvatske do 12 godina. Lana, za čiji uspjeh uz roditelje koji su podrška, snosi i trener Branimir Krmpotić, je kao nagradu za osvajanje najvrjednijeg turnira nacionalnog ranga u državi osvojila i pozivnicu za jaki međunarodni turnir u Dubrovniku Dub Bowl.