Zlatarbistričke mažoretkinje državne su prvakinje

Sa 42. državnog prvenstva u Zadru Zlatice se vratile s 11 zlatar, dva srebra i dvije bronce

U subotu, 20. travnja Zlatice su se natjecale na 42. Državnom prvenstvu u Zadru te se vratile u Zlatar Bistricu s 11 zlatar, 2 srebra i 2 bronce te kao četverostruke državne prvakinje i državne viceprvakinje. Na Višnjiku se natjecalo preko tisuću mažoretkinja iz 26 timova s ukupno 250 koreografija. Bio je ovo još jedan dug, ali veseo dan kvalifikacija za Europsko prvenstvo za Zlatice koje su se natjecale s 5 koreografija na Državnom prvenstvu i 11 koreografija na Grand prixu te s njih 15 stajale na postolju. Nakon ovog prvenstva, Zlatice nose čak 15 titula državnih prvakinja te 6 titula državnih prvih i drugih doprvakinja!

Zlatice su osvojile titule državnih prvakinja u defile pompon kategoriji u sva tri uzrasta, kadetskom, juniorskom i seniorskom. Seniorke su bile zlatne i u kategoriji velika formacija pompon te time postale državne prvakinje, a juniorke su u istoj kategoriji bile srebrne te odnijele kući titulu državnih I. viceprvakinja. Ovo su ujedno bile i kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Češkoj za kadetkinje, juniorke i seniorke te su se kvalificirale sa svih 5 koreografija! U sklopu Državnog prvenstva, održao se i internacionalni Grand prix na kojem smo se natjecale s 11 koreografija.

Najmlađa Zlatica iz dječje formacije Iva Pisk osvojila je zlatnu medalju u solo pompon kategoriji. Kadetkinje su osvojile zlato u mini mix kategoriji te 2 brončane E medalje u solo i duo pompon kategoriji. Juniorke su osvojile zlatne medalje u solo pompon, solo twirling acrobatic baton, trio pompon i mini pompon kategorijama. Seniorke su bile zlatne u mini pompon kategorije i srebrne u solo twirling acrobatic baton kategoriji. U kategoriji solo štap Larisa je osvojila 4.mjesto. U subotu, 4.5. Zlatice imaju svoju šestu po redu Večer Zlatarbistričkih mažoretkinjama, na kojoj će izvesti sve natjecateljske koreografije iz ove sezone, kao i nekoliko dodatnih koreografija. Nakon toga nastavljaju s pripremama za Europsko prvenstvo u Češkoj na kojem se natječu s ukupno 18 koreografija, kao i za mnoge druge aktivnosti i nastupe koji ih čekaju.