Zasluženo slavlje domaćina na memorijalnom turniru 'Rudolf Mraz'

Završen malonogometni memorijalni turnir „Rudolf Mraz“ u konkurenciji seniora

• Pobjednička momčad Mladost Zabok

Pobjednička momčad Mladost Zabok

U pet natjecateljskih dana završeno je ovogodišnje izdanje memorijalnog malonogometnog turnira Rudolf Mraz, koje je okupilo dvanaest momčadi. Domaćin, zabočka Mladost, zasluženi je pobjednik ovoga turnira. U finalu su Zabočani s 3:1 savladali Oroslavje II, iako su Oroslavčani poveli efektnim pogotkom Krajcara petom, na asitenciju Tuđe. Zabočani su bili puno bolji u nastavku i tu su nadmoć okrunili s tri pogotka. Prvo je na 1:1 poravnao M. Kotarski u 22. minuti, na asistenciju vratara Mihovilića, a samo minutu kasnije gotovo preslikana akcija, a M. Kotarski ovaj puta efektno petom sprema loptu iza leđa nemoćnog M. Knezića za 1:2. Konačnih 1:3 postavio snažnim udarcem Srebačić. U utakmici za 3. mjesto Rudar (DZ) pokazao je puno više od Oroslavja I i zasluženo je pobijedio.

U prvom polufinalu Oroslavje je sa čak 5:0 torpediralo Rudar DZ, dok je Mladost morala dosta mučiti protiv Oroslavja I, ali je na kraju ipak slavila s 3:2.

Zanimljivo je i puno preokreta  bilo u četvrtfinalu. Tek je Oroslavje I bilo nešto uvjerljivije protiv Zagorca, dok se u ostalim utakmicama do samog kraja nije znao pobjednik. Mladost je bila u stalnom vodstvu protiv Tondacha, no ta je utakmica itekako na kraju bila neizvjesna. Rudar DZ je vodio Gaj 2:0, pa je Gaj poveo s 3:2, da bi Siniša Gregurić dva puta bio precizan za nogometaše iz Dubrave zabočke i odveo ih polufinale. Klanjec je poveo protiv Oroslavja II, ali su Krog i Grlić preokrenuli rezultat.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Marko Deak iz pobjedničke momčadi, a njegov suigrač Zoran Mihovilić najbolji je vratar turnira. Sa šest golova najbolji je strijelac turnira Davor Iskrić iz Gaja.

Na vrlo dobrom organiziranom turniru utakmice su sudili Stjepan Tuđa, Nikola Kožar i Stjepan Pešec.

Zoran Mihovilić, Davor Iskrić i Marko Deak Pobjednički pehar Marku Deaku uručili su Mario Bajs i Mario Draganić

Polulfinale

Rudar DZ – Oroslavje II 0:5 (Krog 2, Bjelčić, Pišković, Krajcar)

Mladost  (Z) – Oroslavje I 3:2 (Vančina, Kotarski, Srebačić/Grgec 2)

Za 3. mjesto

RUDAR DZ – OROSLAVJE I 4:1

SUCI: Tuđa i Kožar

STRIJELCI: 1:0 Rožman, 1:1 Turčić, 2:1 Bajsić, 3:1 Videk, 4:1 Hercigonja

RUDAR DZ: Hercigonja, Gregurić, Ban, Videk, Bajsić, Turk, Rogan, Kovačić, Rožman, Capar.

OROSLAVJE I: Knezić, Kovačić, Grabušić, Turčić, Grgec, Mustač, Mihovljanec, Kožuh, Pavlić.

FINALE

OROSLAVJE II – MLADOST (Z) 1:3

SUCI: Tuđa i Pešec

STRIJELCI: 1:0 Krajcar 4', 1:1 M. Kotarski 22', 1:2 M. Kotarski 23', 1:3 Srebačić 28'.

OROSLAVJE II: Hursa, Pišković, Grlić, Krajcar, Sinković, Tuđa, Krog, Šoštarić, Bjelčić, Knezić.

MLADOST (Z): Mihovilić, Turk, Dlesk, Hrastinski, Srebačić, V. Kotarski, Deak, M. Kotarski, Vančina.

Konačni poredak: 1. Mladost (Z), 2. Oroslavje II, 3. Rudar DZ, 4. Oroslavje I