[ZAGREBAČKI PROLJETNI POLUMARATON] Atletski klub Zabok ekipno drugi

Zagrebački proljetni polumaraton je okupio oko 1600 trkačica i trkača

U nedjelju je održan 4. Zagrebački proljetni polumaraton koji je okupio oko 1600 trkačica i trkača. Natjecatelji su mogli trčati polumaraton, utrku na 5 kilometara ili štafetu. Ujedno je ova utrka bila i Pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu, Pojedinačno i ekipno Prvenstvo Ministarstva unutarnjih poslova u polumaratonu, a utrka na 5 kilometara bila je i prva zagrebačka vatrogasna utrka. Na svim navedenim utrkama nastupio je i priličan broj zagorskih trkačica i trkača.

Na polumaratonu najbolji plasman od zagorskih trkača ostvario je Nikola Špoljar koji je osvojio 15. mjesto, Marko Gorički je bio 16., a Matija Grabrovečki (svi iz AK Zabok) 19. Na polumaratonu za AK Zabok još su nastupili: Mario Špoljar, Alen Čretni, Domagoj Buzjak, Željka Gašparić i Andrea Grabrovečki. Neven Čorko, Zoran Komar i Nikola Škvorc nastupili su za AK Rudolf Perešin. Za TK Maraton Krapina trčali su Jakov Friščić, Kruno Frljužec, Iva Hršak, Miljanko Hršak, Dijana Janžek, Ante Radak, Katarina Rebrenjak, Nikola Štefanić, Tomislav Vidović, Zoran Vincelj i Goga Gretić, dok je za AK Oroslavje nastupio Željko Bulek.

Odlični su na 5 kilometara bili trkači AK Zabok Mark Tomek i Igor Visinski koji su osvojili 4. odnosno 5. mjesto. Boje zabočkog atletskog kluba na 5 kilometara još su branile Željka Papišta, Renata Grabrovečki i Sanjca Tršinski. Još je nastupio i Luka Kranjčec za TK Maraton Krapina te Zvonko Ortner koji je nastupio za JVP Krapina.

Prvenstvo MUP-a u polumaratonu

Odličan uspjeh ostvarili su i naši policajci koji su se natjecali na Pojedinačnom i ekipnom Prvenstvu Ministarstva unutarnjih poslova u polumaratonu. Ekipno je prvo mjesto osvojila ekipa Postaje granične policije Macelj u sastavu Luka Špehar, Krunoslav Ivanušec i Nikola Štefanić. U pojedinačnom policijskom prvenstvu prvi je bio Luka Špehar (Interventna jedinica policije Zlatar), a drugi Nikola Štefanić (Postaja granične policije Macelj).

Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu

Muška ekipa Atletskog kluba Zabok ponovila je prošlogodišnji uspjeh i osvojila ekipno drugo mjesto iza, također prošlogodišnjih i ovogodišnjih pobjednika AK Kvarner Rijeka. Rezultate ostalih klubova do zaključenja teksta nismo uspjeli dobiti od Hrvatskog atletskog saveza, a nisam ih uspio ni sam izračunati zbog nepotpunih podataka kod rezultata objavljenih od angažirane mjerne službe, s kojom se redovito pojavljuju takvi problemi.