Zabok deklasirao Alkar za prvu ovosezonsku pobjedu

Lakše od očekivanog Zabok je došao do svoje prve ovosezonske pobjede u FAVBET Premijer ligi. U Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku u 6. kolu savladan je Alkar s 27 koševa razlike (85:58). Zabočani su nadigrali Sinjane  u svim segmentima košarkaške igre i sasvim zasluženo stigli su do svoje prve ovosezonske pobjede.

Nakon šest i pol minuta igre Zabok je došao do +5 (13:8), što je natjeralo Mustapića na prvu minutu odmora. Od trinaest koševa Zaboka u tom trenutku sedam je postigao Cinac, a šest Sikirić. Tomić je košem uz slobodno bacanje doveo Zabok na +7 (19:12), da bi domaći košem Cvitanovića sa sirenom došao do dvoznamenkastog vodstva (22:12).

Drugu četvrtinu Zabok je otvorio tricom Tomića i otišao na +13  (25:12). Domaći su nakon toga pomalo izgubili ritam u napadu, a nakon trice Bobana u 14. minuti Alkar se spustio na -6 (26:20) i natjerao Tomasa na prvu minutu odmora. Nakon toga Cinac je s dvije vezane trice vratio Zabok do dvoznamenkastog vodstva (32:21), ali je vrlo brzo nakon toga napravio i treći prekršaj, pa ga je trener Tomas morao izvaditi iz igre. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 41:30, a Cinac je na kontu imao 17 koševa i 5 skokova i bio je apsolutno prvo ime drugog dijela.

Na samom ulasku u treću četvrtine Zabok je ušao u probleme nakon četvrte osobne pogreške Sikirića. U 16. minuti Owens gađa tricu za +14 Zaboka (49:35) i tjera Mustapića na prvu minutu odmora u drugom dijelu. U 17. minuti Rebića gađa tricu za +17 (53:37), a već u idućem napadu Owens pogađa za +18 (55:37), a  Rebić iz kontre dovodi Zabok na +20 (57:37).

Na ulasku u treću četvrtinu uz malo sreće pogađa tricu za 67:44, a nakon njega Cinac polaže za +25 (69:44) i tu je zapravo priči bio kraj. Raspoloženi Owens odlično je asistirao Sikiriću za +31 (75:44) u 34. minuti utakmice. Na kraju Zabok-Alkar 85:58, visoko i zasluženo slavlje domaćina.

Za nepunih 20 minuta Dino Cinac postigao je 20 koševa čemu je pridružio i 7  skokova. Tomić i Owens upisali su po 12 koševa, dok se Sikirić zaustavio na 11 koševa uz 7 skokova i 3 asistencije. Kod gostiju najefikasniji je bio kapetan Vučić s 11 koševa, dok su Green i Boban postigli po 10 koševa.

ZABOK - ALKAR 85:78 (22:12, 19:18, 20:11, 24:17).

ZABOK: Sikirić 11 (2-4), Damjanić, Cinac 20 (1-1), Tomić 12 (5-5), Šustić, Antonić 6, Savić 7 (2-2), Črnjević 2 (2-4), Owens 12 (2-4), Rebić 9, Borovčak, Cvitanović 6. TRENER: Ivan Tomas

ALKAR: Alok 6 (4-8), Bissanthe 8 (4-5), Green 10 (6-8), Pavela, Nazor 3, Čović, Matulina 5 (1-1), Boban 10, Vučić 11 (1-1), Jukić 5 (0-2). TRENER: Tihomir Mustapić