[VIDEO I FOTO] ZAGORCI SMO, LJUDI PRAVI: Hrabri Zabok stigao -24 i srušio Zadar

Domaći igrači su se, slobodno možemo reći, vratili iz mrtvih i preokrenuli utakmicu

Nošen sjajnim navijačima Zabok je uspio dostići 24 koša manjka i na kraju u uzbudljivoj završnici slaviti protiv Zadra s tri koša razlike (91:88). Tako su Zabočani dokazali da je poraz u Sinju bio tek loš dan.

Početak nije naznačivao ovakav rasplet. Zadrani su ozbiljno shvatili svoju obavezu u početku i kao da su željeli što prije završiti posao. Predvođen raspoloženim Grantom Zadar je vrlo brzo došao do deset koševa razlike (6:16), a nakon prve četvrtine gosti su bili na +12 (13:25).

U drugoj četvrtini svoju je visinu pod košem koristio Špralja, prednost Zadra je rasla, a do velikog odmora gosti su imali već 19 koševa viška (27:46). Kada je Grant u 23. minuti podigao na najviših +24 (31:55), malo tko se u dvorani nadao pozitivnom ishodu za domaće. No polako se uz Tomasa počeo buditi Radovčić, a Pipan kao da je imao loš predosjećaj i na 18 koševa viška (44:62) na ulasku u 27. minutu pozvao je minutu odmora. No nije uspio probuditi svoje zvijezde, Zabočani su još jače pritisnuli obranu, a Radovčić je tricom sa sirenom za 59:67, najavio zanimljivu treću četvrtinu.

Početkom zadnjih deset minuta stvari je u svoje ruke preuzeo Marko Tomas, on je prvo polaganjem u 34. minuti približio Zabok na minimalni zaostatak (71:72), da bi Jambrović u 35. minuti doveo Zabok u prvo vodstvo na utakmici. Preko Krajine Zadar stiže do vodstva od 73:76, no Zabok se ne predaje. Dvije minute prije kraja Tomas nakon prekršaja Božića stavlja sva tri slobodna bacanja (80:78). U 39. minuti Galić veže dvije trice, ali na isti način uzvraća mu Little. Deset sekundi prije kraja Tomas postiže oba slobodna bacanja za 89:85, no nemogućom tricom tračak nade gostima budi Little (89:88). Pet sekundi prije kraja Tomas postiže oba slobodna bacanja (91:88), a pokušaj trice Littlea, blokira Jambrović i veliko i zasluženo zabočko slavlje moglo je početi.

Junak utakmice s 33 koša, 7 skokova, 4 asistencije i 3 blokade, uz valorizaciju 40 bio je sjajni Marko Tomas. Odlični Roko Galić pridružio je 18 koševa (trice 4/5) uz 3 asistencije, Krešimir Radovčić skupio je 13 koševa i 4 asistencije, a Patrik Jambrović 12 koša i 4 skoka. Odličan je u organizaciji igre bio Aljoša Šarac koji je ostvario 8 asistencija, uz 5 koševa. Goste je s 20 koševa, 4 skoka i 5 asistencija predvodio Malcom Grant, Mario Little ubacio je 19 koševa, a Luka Božić 15 koševa uz 5 skokova.