Uvjerljiva pobjeda Zaboka protiv Međimurja

Zabok odigrao pripremnu utakmicu protiv prvka A2 lige-sjever

Kako su košarkaši Zaboka bili slobodni u 24. kolu Hrvatski telekom premijer lige košarkaša, rupu u terminu iskoristili su za odigravanje pripremne utakmice protiv prvaka A2 lige-sjever, Međimurja iz Čakovca. Gosti su dobro parirali u prvom dijelu, nakon kojeg je Zabok imao samo tri koša razlike (52:49). Dobro je za Zabok taj dio utakmice odigrao kapetan Črnjević, solidan je bio i Ćutuk. S druge strane kod gostiju prvu je četvrtinu dobro odigrao centar Ostoja, a odlični su bili M. Kranjčec i bivši igrač Zaboka, Krajačić.

Treću četvrtinu odlično je otvorio Vučić, Zabok se polako počeo odljepljivati i i prije zadnjih deset minuta već je imao 16 koševa razlike (83:67). Zadnjih deset minuta raspoložen je bio Šakotić, a vidjeli smo i nekoliko atrakivnih zakucavanja Jambrovića. Trener Perinčić dao je priliku svim igračima, s time da je odmarao Marića, a i Vlaića, pred utakmicu protiv Cibone koja rezultatski ništa ne donosi, ali može bitno napuniti samopouzdanje prije dva ili možda tri ogleda četvrtfinala play offa protiv Zadra.

ZABOK – MEĐIMURJE 117:85 (28:20, 24:29, 31:18, 34:18)

ZABOK: Martinko 3, Marić 4, Kapusta 14, Šakotić 21, Jordano 9, Vlaić 4, Črnjević 18, Ćutuk 10, Vučić 12, Tuđen 3, Buljević 6, Jambrović 13. TRENER: Ivan Perinčić

MEĐIMURJE: Gašparić 6, M. Kranjčec 23, Krajačić 26, S. Kranjčec 11, Horvat 6, Juras, Drk 8, Ostoja 10.

TRENER: Mario Novak