[SVAKA ČAST] Dva srebra i dvije bronce za Crossminton club Zabok

10. ICO Crossminton Remetinec Open i Radeče Open

U sklopu priprema za nastup na skorašnjem Svjetskom prvenstvu u crossmintonu zagorski igrači crossmintona nastupaju na turnirima po Hrvatskoj i drugim državama. Tako je 15. lipnja Crossminton klub Zagreb po deseti put za redom organizirao turnir u crossmintonu pod nazivom 10. ICO Crossminton Remetinec Open. Turnir je bio nacionalne serije i bodovao se sa 100 bodova za međunarodnu rang listu. Crossminton club Zabok je ove godine nastupio sa samo dvoje natjecatelja i oboje su osvojili medalje. Željka Benčić je među seniorkama osvojila drugo mjesto, a poražena je samo od mnogo iskusnije Gordane Ivković iz CK Zagreb. Tomislav Benčić nastupio je na jednom turniru nakon višemjesečnog izbivanja zbog povrede i osvojio treće mjesto. Od zagorskih igrača crossmintona nastupili su još Zrinka Jagečić, Laura Jagečić i Siniša Jagečić koji igraju za Crossminton klub Zagreb. U open kategoriji Zrinka je osvojila drugo mjesto, a Laura treće. Siniša je osvojio prvo mjesto među seniorima. U parovima su Siniša i Zrinka osvojili drugo mjesto, a Laura je u paru s Marijanom Radićem osvojila treće mjesto.

Prošlog vikenda je u Radeču održan turnir međunarodne serije koji se bodovao s 250 bodova. Za Crossminton club Zabok medalje su osvojile najmlađe natjecateljice u kategoriji djevojčica mlađih od 10 godina. Gracia Benčić je osvojila srebro, dok je Amalija Bat na svom prvom nastupu na međunarodnom turniru osvojila broncu. Za Crossminton club Zabok još su nastupili Željka Benčić, koja je igrala u Open kategoriji za žene i nije prošla natjecanje u skupini nakon poraza od pete igračice na svijetu slovenke Danaje Knez i Zrinke Jagečić. Skupinu nije prošao ni Tomislav Benčić koji je poražen od pobjednika turnira Alena Baumkirhera (SLO) i drugoplasiranog Kristijana Dolinšeka (SLO). Na turniru su nastupili i Zrinka Jagečić koja je u kategoriji žene Open osvojila treće mjesto, Siniša Jagečić koji je u kategoriji seniora O40 osvojio također treće mjesto i Laura Jagečić koja nije prošla natjecanje po skupinama.

Siniša, Zrinka i Laura Jagečić će ovog vikenda nastupiti na vrlo jakom međunarodnom turniru u Beču, dok će se članovi Crossminton cluba Zabok u Zagorju nastaviti pripremati za Svjetsko prvenstvo u Budimpešti. Svakako vrijedi spomenuti da će u Budimpešti od 24 igrača iz Hrvatske nastupiti njih 11 iz Zagorja.