Prva ovosezonska pobjeda Mladosti

U pravoj golijadi, postignuto je čak devet golova

Sasvim zaslužena, ali vrlo teško, zabočka Mladost stigla je do prve ovosezonske pobjede u IV. NL-središte Zagreb. U pravoj golijadi, postignuto je čak devet golova, Zabočani su sa 5:4 slavili protiv vrlo dobre Odre predvođene odličnim Petrom Cebinom. U odsustvu Jurice i Martina Kotarskog, napokon je proigrao Vinko Kotarski i to kada je bilo najpotrebnije. Vinko je uz nenadmašnog Vančinu, vrlo dobre Belanovića i Frljužeca, najzaslužniji što su Zabočani upisali prvu pobjedu.

Prvi puta V. Kotarski je zaprijetio u 4. minuti, no nije bio precizan iz dobre pozicije. Četiri minute kasnije Vinko je sam osvojio loptu, gotovo na centru, sručio se prema kaznenom prostoru gostiju i pucao, a lopta se od leđa vratara Zubaka odbila u mrežu za 1:0. Gosti prvi puta prijete u 13. minuti kada se Cebin odlično oslobodio neporeznog Bajsa i dobro pucao, ali je Mihovilić još bolje obranio njegovu opasnu prijetnju. U 23. minuti gosti su izjednačili.

Cebin je majstorski izveo slobodan udarac sa 17 metara udaljenosti, a lopta je odsjela u gornjem desnom kutu nemoćnog Mihovilića za 1:1. Slavlje gostiju trajalo je samo dvije minute. Vančina je odlično uposlio Frljužeca koji izlazi sam pred gostujućeg vratara i pogađa mrežu za 2:1. Frljužec je četiri minute kasnije mogao postići i svoj drugi zgoditak, no nakon odličnog ubačaja V. Kotarskog s pet metara udaljenosti pucao je pokraj gola Gosti ponovno prijete u 31. minuti, ali Šipuš pogađa vanjski dio mreže.

U posljednjoj minuti prvog dijela vidjeli smo i najljepšu akciju domaćih. Belanović je odlično pronšao V. Kotarskog, ovaj je prošao lijevom stranom i odlično uočio osamnaestogodišnjeg Dinu Hrastinskog koji postiže lijepi pogodak za 3:1.

Vrlo brzo gosti smanjuju na 3:2. Igrala se 49. minuta kada je Cebin odlično nabacio s desne strane, a Šipuš sa sedam metara udaljenosti ubacio loptu u mržežu. Deset minuta kasnije Vančina odlično ubacuje iz slobodnjaka, a Bunčec efektno u padu puca glavom, no umjesto mreže pogađa vratnicu. Već u idućem napadu domaćin povećava vodstvo.

Mladost umalo propustila tri pogotka prednosti

Uvijek opasni Bunčec probija desnu stranu i ubacuje za Frljužeca, ovaj nesebično poslužuje Belanovića koji zabija za 4:2. Svoju odličnu igru u polju Vančina je okrunio pogotkom za 5:2 u 69. minuti kada ga je odlično uposlio Ščapec-Kukina, a ovaj je vanjskim felšom efektno pogodio suprotni kut vratara Zubaka.

No tu priči nije bio kraj. Brdek je u 72. minuti odlično poslužen od Cebina prebacio Mihovilića za 5:3. U 81. minuti odlični Cebin napravio je pravi dar-mar u obrani Mladosti, nanizao tri igrača, a onda odlično poslužio Majdaka koji smanjuje na 5:4. Gosti su pokušali pritisnuti, ali nisu uspjeli. U drugoj minuti nastavka prvo je prijetio Bunčec nakon ubačaja Vančine i to glavom, ali je zamalo bio nepricizan, da bi u posljednjem napadu na utkakmici gosti izborili slobodan udarac u opasnoj zoni, ali srećom Cebin nije bio precizan kao u prvom dijelu, pa bodovi zasluženo ostaju u Zaboku.

Zabočani u nedjelju na matineji kao domaćin dočekuju Karlovac 1919, koji je još uvijek nema pobjedu, a pobjedom u toj utakmici Mladost bi trasirala put prema sredini ljestvice.