[PROTIVNIK MLADOSTI BILA KVALITETNA SEGESTA] Frljužec u posljednjoj minuti pogodio za bod

22. kolo IV. NL-središte Zagreb, MLADOST (Z) – Segesta 3:3 (1:2)

Nakon Zeline, još jedna „ljepotica“ kola odigrana je u Zaboku koja je završila s istim ishodom 3:3. Ovaj put je protivnik Mladosti bila vrlo kvalitetna Segesta, koja je u 60. minuti imala vodstvo od 3:1, ali se na kraju u Sisak vratila sa samo bodom, iako se mogla vratiti i praznih rukava.

Mladost je katastrofalno loše otvorila utakmicu. Već u 3. minuti nakon više grešaka u obrani, gosti su imali slobodan udarac na 18 metra udaljenosti po sredini. Činilo se da će pucati kapetan Lovrić, no istovremeno se zaletio i branič Ninčević koji oštro puca ljevicom, Garba širi noge i lopta vara Mihovilića, te odsjeda u mrežu za 0:1. Gosti su i nakon pogotka dominirali, Već 42-godišnji Mario Garba, radio je dosta problema obrani Mladosti, no nedostajalo je Segesti malo mirnoće u završnici. U 17. minuti konačno se budi domaćin, V. Kotarski krade jednu loptu, ali puca mlako, pa Skender brani njegov u udarac. Sedam minuta kasnije Vančina odlično probija lijevo i ubacuje za Turka, koji iz dobre pozicije loše puca. Gosti odgovaraju kontrom, a M. Kotarski u zadnji trenutak ruši Lilovca  koji je krenuo sam prema golu, na 18 metara udaljenosti. Ninčević ponovno puca, lopta se dugo odbijala po kaznenom prostoru domaćina, a onda je iznenada stigla do Kapca, koji je s dva metra udaljenosti sprema u mrežu.

No, prethodno je Garba uhvatio rukama vratara Mihovilića i spriječio ga u intervenciji, pa možemo reći da je Mladost u ovoj situaciji i oštećena. Odlični Krajačić s dva je dobra pokušaja u 33. i 37. minuti koje mu je obranio Skender najavio ono što će se dogoditi u 43. minuti. Krajačić si je sam stvorio šansu, pretrčao je oba stopera domaćih i pokraj istrčalog Skendera znalački spremio loptu u mrežu za 1:2. No tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer mladi Tisanić je u idućem napadu krenuo sam prema Skenderu, ali je gostujući vratar obranio njegov udarac. Nekoliko trenutaka prije odlaska na odmor Mihovilić odlično brani opasan udarac Grgića iz kosa s lijeve strane. Nažalost, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zbog ozljede je morao izaći Marko Deak, kojemu želimo brz oporavak.

Novu dobru priliku za izjednačenje u 56. minuti propušta V. Kotarski, odlično poslužen od Krajačića, ali Skender je ponovno na mjestu. U 60. minuti dolazi do laganog kontakta Belanovića i Grgića, a sudac Kokot pokazuje na „bijelu točku“, uz negodovanje domaćih. Mihovilić nije imao nikakve šanse protiv kapetana Lovrića, a pola sata prije kraja utakmice na semaforu je stajalo 1:3 i malo se tko nadao preokretu. Kovjanić je sve karte bacio u napad, krenuo u sistem 3-5-2, koji je u pojedinim trenutcima izgledao kao 3-2-5. Dodatni impuls unio je Bunčec, koji tek što je ušao radi slalom po obrani gostiju, koja ga je prisiljena srušiti na 18 metara udaljenosti. Loptu uzima Ščapec-Kukina i „platinijevski“ prebacuje živi zid, te pogađa za 2:3. Eurogol. Taj je pogodak donio dodatan impuls domaćima. Aktivni M. Kotarski puca u blok u 74. minuti, lopta se odbija do Frljužeca koji je s pet metara ne uspijeva ugurati u mrežu, već puca u Skendera. U 81. minuti Ščapec-Kukina dobro pronalazi J. Kotarskog, ali ovaj puca glavom preko gola. I onda u 90. minuti M. Kotarski nakon dugog solo-prodora dva puta puca, gostujući blok dva puta odbija, no nakon drugog odbijanja lopta se odbija Frljužecu koji je iz neposredne blizine sprema u mrežu za 3:3. Valja reći da je golman Skender odbio loptu, ali je ona prešla gol- liniju, što je dobro uočio pomoćni sudac Fabijana Šekerija koji je glavnom sucu Kokotu signalizirao pogodak. Na kraju uzbudljive utakmice Mladost 3, Segesta 3. Rekli bismo sasvim zasluženo. Domaći su još jednom pokazali veliki karakter koji je s fanatizmom doveo do djelomičnog, a umalo i do potpunog preokreta.

Dražen Kovjanić, trener Mladosti:

“Jako mi je žao što se Marko Deak ozlijedio, on je osim što je kvalitetan  nogometaš i izuzetno kvalitetan čovjek, koji je generator dobrog raspoloženja u momčadi. Katastrofalno loše smo ušli u utakmicu i normalno je da je kvalitetan i iskusan protivnik poput Segeste iskoristio. Nakon pogotka za 3:1, krenuli smo u formaciju 3-5-2, dodatni impuls dao je Bunčec. Imali smo uz dva pogotka još tri četiri prigode i jednostavno smo morali biti nagrađeni bodom. Na kraju mislim da je rezultat realan.“

Zoran Tomičić, trener Segeste:

“Iako smo imali vodstvo od 3:1 ja sam na kraju zadovoljan bodom. Domaćin je imao još 3-4 vrlo izgledne prilike. Imali smo sve u „nogama“, ali je neriješeno pravedan ishod. Zadovoljni smo učinjenim do sada, a do kraja prvenstva čeka nas borba sa Zelinom za četvrto mjesto“.